אודותינו

החזון

חזון האוניברסיטה הקוסמית הינו קידום, חניכה והכשרה של חברה אנושית ערכית, מודעת, ערה ואחראית, שהפרטים בה מכירים כי בכל אחת ואחד טמונה היכולת לממש חיים בעלי משמעות, להשפיע ולשנות את המציאות האישית ואת המציאות הכוללת לה הם שותפים.

הסיפור

האוניברסיטה הקוסמית הינה ארגון חברתי המקיים את פעילותו ברחבי הארץ והעולם, ופועל להקמתו והפעלתו של קמפוס בישראל שיהווה בית להתפתחות ומרכז בינלאומי חוצה מגדרים ותרבויות, המנחיל ידע , תודעה וערכים חדשניים. הארגון החל את צעדיו הראשונים בשנת 2007 בהובלת לוהאריה, בשיתוף סגל מנחים, מטפלים וחונכים.

בבסיס פעילות האוניברסיטה הקוסמית עומדת ההכרה כי כולנו יוצרים את מציאות חיינו, הפרטנית והקולקטיבית, וכי מתוך המוכנות לעשות שינוי פנימי, לצד הבנת שורשינו הקוסמיים, ניתן לנו לבסס יחסי גומלין חדשים עם עצמנו ועם הסובב אותנו למען עתיד טוב יותר.

הארגון מבטא תפישת עולם חדשנית בתחומי החיים השונים – החל מלימודי תודעה, מודעות, חניכה, הגות, תרבות מחקר ופיתוח, ועד ליחסי גומלין בין אדם לאדמה, יצירת תהליכי ריפוי, חיבורים בין מדע ורוח, תזונה והזנה ועוד.

לאוניברסיטה הקוסמית מרכז לימודי המציע מסלולי לימוד מגוונים, המאפשרים למשתתפים בהם להיחשף לפרספקטיבה חדשה, אופני פעולה וכלים אותם ניתן לבטא ולממש בחיי היומיום, הלכה למעשה.

לצד המרכז הלימודי מקיים הארגון חזון חברתי רחב, ששם לו למטרה ליצור אלטרנטיבה ממשית להתנהלות חדשה של חברה אנושית המבוססת על ערכים של קיימות, אחריות, ערבות הדדית, הרמוניה בין שונים ומגווניםֹ ופתיחות.

הארגון פועל למען קידומה של החברה האנושית ומשקיע את רווחיו בפיתוח, הרחבה והעמקה של החזון והפעילות הענפה אותה הוא מממש.

הדרך

לאורך הדרך, ובכל פעולה ופעולה שלנו כארגון, אנו שואפים לבטא ולממש סולם ערכים:

אהבת אדם – אנו פועלים מתוך נקודת מוצא של אמון, נדיבות, מאור פנים וגובה עיניים כלפי כל אחת ואחד ללא קשר לרקע ממנו הם מגיעים, וחותרים להעצמת הפוטנציאל הגבוה הטמון בהם.

שונים ומגוונים - אנו דוגלים בקיום חברה אנושית, הפועלת בזיקה לטיפוח הפרטים המרכיבים אותה, מתוך סובלנות, דיאלוג, חמלה, אהבה, פתיחות, תבוניות והכרה כי כל בני האדם הינם בעלי זכות שווה למימוש מועצם.

דיאלוג ומשוב – אנו מקיימים שיח מכבד ושקוף מתוך ערות לכל אדם, רעוּת ואכפתיות.

 גישור עולמות – אנו שואפים למצוא שפה ואמת משותפת ולהעצים את המחבר על פני המפריד, על-מנת ליצור יחסי גומלין הרמוניים והפריה הדדית בין שונים ומגוונים.

שירותיות - אנו מחויבים לזמינות, נגישות, מסירות, ערבות והושטת יד לכל אדם, מתוך זיהוי הרצון או הצורך שלו.

אחריות ודוגמה אישית – אנו מיישמים ומנכיחים את הערכים והתודעה אותם אנו מלמדים ומנחילים, החל ממבנה הארגון, דרך פרוטוקולי ההתנהלות בתוכו, ועד יחסי הגומלין עם תלמידים, ספקים, ארגונים אחרים ועם הסביבה.

מצוינות – אנו מאמינים בלמידה מתמדת וחותרים למצות את המיטב בכל פעולה או תנועה שאנו יוצרים.

פעולה במחוללים – אנו פועלים בצוותים דינמיים ממוקדי נושא, המתעלים מעל היררכיה, בהם כל אחד רותם את יכולותיו וכליו לטובת יצירת שלם הגדול מסך חלקיו. אופיין עבודה זה משמש לקבלת כל החלטה בארגון, קטנה כגדולה.

יחסי גומלין הרמוניים עם המרחב והסביבה – אנו פועלים מתוך התחשבות, אכפתיות והוגנות כלפי הסביבה, החי והצומח

תמונות
אהבה קוסמית
הרמוניה
האנשים