נגיף הקורונה - אויב או אוהב?

לוהאריה | 16.03.2020

הקדמה

התהליכים המתרחשים ברחבי העולם וכאן בישראל בעקבות משבר הקורונה, הינם חלון הזדמנות ענק, המציף את כל אשר דורש תשומת לב, ניקוי ושינוי.

ניתן להתבונן על הקורונה כעל ״אויב״ המאיים עלינו ומזיק לנו, אך גם ניתן להתבונן עליו כעל ״אוהב״ הפועל לטובתנו  - אירוע מכונן שנועד לסייע לאנושות להתעורר בזמן, לצאת מן הסטגנציה ולהיחלץ מן המעגל הסגור של הכילוי העצמי.

איך כולנו יכולים להיות שותפים ליציאה מן הסטגנציה?

איך כולנו יכולים להפוך את הקורונה ממשבר לכוח תומך?

איך כולנו יכולים ליצור אלטרנטיבות המגשימות מציאות חיוביות והרמונית יותר?

על כך בחבילת התודעה הבאה.

🔹🔸🔹

התהליכים המתרחשים בעולם וכאן בארץ בעקבות משבר הקורונה, הינם חלון הזדמנות ענק, המציף את כל אשר דורש תשומת לב, ניקוי והתמרה.

לאורך תקופה ארוכה מאותגרת האנושות לשנות את התודעה, להתעורר ולהתפקח, ליצור טרנספורמציה, להתחדש, לשנות אופייני פעולה ונורמות מקובלות ולצאת מאזורי הנוחות אל עבר מרחב חדש של התפתחות.

זהו תהליך טבעי של אבולוציה אשר נועד לקדם את האנושות אל מדרגה חדשה בתולדותיה.

בפועל, האנושות מתקשה לעשות זאת, מגלה קהות וסטגנציה בתחומים רבים, ונצמדת לאופייני התנהלות אשר מוכחים פעם אחר פעם ככאלה המסוכנים להמשך קיומה.

נורות האזהרה נדלקות בזו אחר זו, ומבקשות לדחוף את האנושות לשנות הרגלים ולהשתנות:

רק במהלך 2019 התרחשו 16 אסונות טבע נקודתיים, וזאת לצד אסונות טבע מתמשכים כמו בצורות מתמשכות ועליית פני הים.

האסונות המדוברים כוללים בצורות, שיטפונות, שריפות, טייפונים וציקלונים, כאשר האירוע הדרמטי של השריפות והשיטפונות באוסטרליה, משך את תשומת הלב הציבורית ברחבי העולם והמחיש את כל אלה בעוצמה.

בפועל, כל אירוע שכזה, עורר את דעת הקהל העולמית, עד שחלף, ואז שבה האנושות להרגליה המתוחזקים על ידי ממשלות ותאגידים הנצמדים לאינטרסים צרים ואנוכיים אשר אין בהם ראיה רחבה וכוללנית.

🔹🔸🔹

האתגר שמביא עימו נגיף הקורונה, שם תחת אור הזרקורים נושאים אשר העולם העלים מהם עין, ובני האנוש הסבו מהם מבטם מתוך קהות שיש בה הישאבות למעגל סגור של הרגלים, התניות, אופייני פעולה מוכרים וידועים ואזורי נוחות.

משבר הקורונה, יצר עירור כפוי של המודעות הציבורית ושינוי כפוי של הרגלי החיים בעולם ובארץ, הנוגע בכל תחומי החיים אשר דורשים שינוי עומק במעבר מן המאה ה-20 אל המאה ה-21.

זהו אירוע בשרשרת אירועים אשר מתרחשת מזה תקופה ארוכה וכוללת כאמור אסונות טבע, שינוי האקלים לצד מחאות חברתיות, חשיפה של שחיתויות ומנגנונים עולמיים מעוותיים ועוד.

🔹🔸🔹

חשוב להכיר בכך כי הכל פתוח וכי המשך האירועים יתווה, ישורטט ויתגבש לפי הבחירה החופשית של האנושות, בחינת ״מה שניצור הוא שיהיה״, עליו כתבתי רבות.

משמע, אם האנושות תסכים לעבור שינוי עמוק בתודעה אשר ישפיע על כל תחומי החיים, תתפקח, תתעורר ותתחיל לשנות את הרגליה ואת תפישת עולמה -  הדבר יוביל לשינוי המסלול בו נעה האנושות ולמגמות של שינוי גלובאלי חיובי אשר יתמוך את המעבר של האנושות אל עבר מדרגה חדשה באבולוציה שלה.

באם משבר הקורונה יהפוך לאירוע אחד מיני רבים, בשרשרת אירועים שעלו וירדו מן הכותרות, התפוגגו ונשכחו, יופיעו אירועים נוספים, אשר יעמידו את האנושות ואת המנהיגות הגלובאלית ״עם הגב לקיר״ ויאלצו ליצור שינוי מתוך אילוץ והיעדר ברירה.

יהיו אלה אירועים דרמטיים, אשר ידחפו את האנושות מאזור הנוחות שלה אל עבר אזור התפתחות. אירועים אשר יערערו ויפרו את הסדר הקיים, על מנת לאפשר לדברים להתארגן מחדש על בסיסים טובים והרמוניים יותר.

🔹🔸🔹

רבים מכם מייצגים הן אלטרנטיבה תודעתית והן אלטרנטיבות מעשיות הנוגעות לתחומי העניין ולסגנון החיים האישי שלכם, הטומן בחובו ממשקים ישימים שיצרתם אל התודעה החדשה.

 • חלקכם עוסקים בתזונה בריאה התומכת גוף ונפש ומחוברת לקיימות ואקולוגיה
 • אחרים עוסקים בקיימות, מיחזור, סחר הוגן, אפס פסולת וכד׳
 • ישנם בקרבכם חקלאים, העובדים את האדמה מתוך אהבה ורצון להנגיש תוצרת איכותית
 • ישנם כאלו מביניכם המביאים את הגישות החדשות לקהילה, משפחה, הורות ומערכות יחסים
 • ישנם בקרבכם אנשי חינוך והוראה המביאים גישות חדשניות ומתקדמות
 • יש בקרבכם כאלו העוסקים בטיפוח מגמות כלכליות חדשות וגישה חדשה לשוק ההון
 • ישנם ביניכם עצמאיים ושכירים, המאמינים כי ניתן ליצור מציאות של חוסן כלכלי ושפע, מתוך חריצות ותיקון של מערכות בירוקרטיות מעוותות
 • ישנם נוספים העוסקים במיניות חדשה ובתיקון עיוותים וסילופים הנוגעים לנושא זה
 • ישנם כאלה ביניכם העוסקים בטיפוח שוויון הזדמנויות וזכויות המתעלה מעל מגדר וזהות כזו או אחרת
 • ישנם מביניכם כאלו העוסקים בהצלת בעלי חיים ממשקי החי, במציאת בתים לכלבים וחתולים נטושים ועזובים, בסיוע לבעלי חיים פצועים ובסכנה, ובדאגה מתמדת לעולם החי
 • ישנם כאלו מביניכם המביאים גישות רוחניות ותודעתיות המביאות חלופה למסורות הקיימות
 • ישנם בינכם אנשי בריאות, רפואה וסיעוד, מטפלים קונבנציונאליים ומטפלים אלטרנטיביים
 • ישנם כאלה מביניכם הנלחמים בפייק ניוז, מביאים אלטרנטיבות בתחום התקשורת האובייקטיבית, הישרה ונטולת האינטרסים
 • ישנם בקרבכם כאלה העוסקים במדיה דיגיטלית ובאמצעותה מנגישים מידע באופן חדש
 • יש ביניכם אנשי מערכת המשפט והחוק אשר מבקשים להנחיל יושרה ומאור פנים מתוך חיבור לערכים ולצדק, נדיבות וכיבוד הזולת
 • ישנם כאלה ביניכם המביאים פוליטיקה חדשה ומנהיגות ערכית וישרה
 • ישנם המקימים סטרטאפים המביאים עתידנות וחדשנות היוצרת אלטרנטיבה במגוון תחומים
 • ישנם ביניכם אמנים ויוצרים, אשר באמצעות האמנות שלהם מביאים את התודעה החדשה
 • ועוד ועוד
   

אני פונה אל כל אחד ואחת מכם, ומבקשת להדגיש בפניכם כמה חשוב שתנגישו את האלטנרטיבות שאתם מייצגים אל הסובבים אתכם, בנדיבות, נועם הליכות, מאור פנים, הכרה בעוצמת ההדהוד שלכם, אחריות אישית המחוברת לאחריות כוללת ומוכנות לשתף מידע, להדהד ולהשרות השראה.

כולנו יכולים בתקופה נוכחית לאחוז ידיים, לתרום לחברה בה אנו חיים, לסייע לאנשים לצאת מאזורי הנוחות שלהם ולחולל שינוי בהרגלי החיים שלהם ובנורמות על פיהן הם חיים, להעצים את המגמות והאלטרנטיבות החדשות, ובעיקר להוות איים של יציבות, בהירות, ביטחון קיומי, פרספקטיבה, חיבור לתפישת עולם חדשה ופעולה מתוך חיבור לערכים, מהות, משמעות וחזון.

זכרו כי ערעור המצב הקיים, מאפשר ליצור משהו חדש וראו את הקורונה לא כאיום קיומי או אויב, אלא כאתגר שנועד לסייע לאנושות ולחלץ אותה מן הסטגנציה ומן המעגל הסגור של הכילוי העצמי.

בואו יחדיו נעביר את ההבנות הללו אל המעגלים המקיפים אותנו.

הבה נפיץ נגיף חיובי המעודד פרספקטיבה חיובית, המביא הבנות השופכות אור על המצב ומשרות ביטחון.

הבה נפיץ יחדיו גישה אופטימית שיש בה איזון ותבוניות, אחדות וערבות הדדית ונעודד אחריות אישית והתמודדות עם אתגר הקורונה מתוך יצירתיות ותקווה.

 

שלכם באהבה ורצון טוב

לוהאריה