מסע בין ממדים חלק 2: הממד השלישי – המוכר והידוע

לוהאריה | 01.03.2020

רוב בני האנוש חיים במרחב התחום על ידי חומות התודעה והמודעות שלהם. זהו המרחב של הממד השלישי.

הממד השלישי הוא הממד המוכר לכולם והוא מייצג את היחסים של בני האנוש בינם לבין עצמם ובינם לבין הזמן והמרחב.

רוב בני האנוש לכודים בממד השלישי, חיים מתוך קישוריות הדוקה אליו ותופשים אותו כמציאות המוחלטת והבלעדית.

הלכידה בתוך המרחב של הממד השלישי נוצרת מתוך הזדהות עם החוקיות שלו היוצרת הגדרה עצמית ותפישת עצמי המבוססות על הנחת היסוד: ״אני הוא הגוף שלי, המחשבות שלי, הרגשות שלי וכל מה שאני תופש באמצעות החושים הגשמיים שלי״.

מתוך כך האדם לכוד בתדמית האנושית ובמשחקי תפקידים שונים כמו מערכות יחסים, זכר ונקבה, הורות, קריירה, דימוי גוף, זהות לאומית או דתית, בעלות על רכוש וחפצים ועוד ועוד, היוצרים גדרות וקירות המונעים מן האדם לזהות כי קיימים מרחבים שהינם מעבר לתבניות ולנורמות שבאמצעותן הוא מגדיר את עצמו ומנהל את חייו.

הממד השלישי מייצג סביבת חיים שיש בה תחרות על משאבים, שיפוטיות, השוואתיות, הזדהות עמוקה עם מה שמוחשי ומעשי, התמכרויות ותלות בחומר ופעמים רבות תנועה אינסטינקטיבית ואימפולסיבית המונעת מדחפים, יצרים ורצון מתמיד למילוי עצמי מבחוץ.

במצב התודעה של הממד השלישי, האדם רואה עצמו נפרד מן האחרים ואינו ער לקשר שבין סיבה, תוצאה והשלכות ולקישוריות ההדוקה שבין העולם הפנימי להשתקפות שלו במציאות החיצונית.

כאמור, סביבת המציאות של הממד השלישי, הינה רק מדרגה אחת מתוך סביבות מציאות מגוונות המקושרות לממדים נוספים.

כדי לנוע אל עבר האפשרויות הטמונות בממדים אלו, נדרש לפוגג את החומות והגדרות של הנפש, להרחיב את התודעה, לעורר את המודעות העצמית וללמוד לזהות היבטים שהינם מעבר לתבניות אותם המוח והחושים רגילים לקטלג כמציאות המוחלטת.

כיצד נראה המעבר ממצב התודעה של הממד השלישי אל מצב התודעה של הממד הרביעי?

על כך הפרק הבא.

שלכם באהבה ❣️
לוהאריה
הרחבה על הממד השלישי

לפרק הראשון בסידרה "מסע בין ממדים"