מי באמת מנווט לכם את החיים? המדריך להכרה פעילה - חלק 2

לוהאריה | 09.06.2020

אני רוצה להמשיך ולהביא אליכם את חלקו השני של הטור ״מי באמת מנווט לכם את החיים? המדריך להכרה פעילה״.

בפרק הקודם, דיברתי על כך שבעולם גדוש ורווי בהשפעות, נדרשת יכולת לברור מה נכנס אל התודעה ואל ההכרה ומה מנופה ואינו עובר את שומר הסף של התודעה האישית.

למי שעוד לא קרא את הפרק הראשון הנה הקישור לפוסט 

❀❀❀

 

״הכרה פעילה״  - שומר הסף של התודעה האישית

אם כך, מיהו שומר הסף של התודעה האישית❓
זהו מצב הוויה שאני קוראת לו ״הכרה-פעילה״.

״הכרה-פעילה״ היא מצב הוויה שבו אתם מתנהלים בעולם ב-הכרה, כלומר ערים ומודעים ומקיימים בקרה על הנפש שלכם באופן פעיל, משמע בפרואקטיביות וביוזמה שיש בהן מחוייבות להיות במודעות ונוכחות, ביציבות ואיזון, מתוך אומדן עצמי ואומדן של הסביבה.

במצב הזה אתם במודעות צלולה ערה ורציפה, ערים למערכות ההשפעה השונות החלות עליכם מן העולם שבחוץ ומבפנים - מן הנפש שלכם, ומנהלים עימן יחסי גומלין ערים.

◽ במצב הוויה של ״הכרה-פעילה״, יש הקשבה למתחולל בתוך הנפש שלכם וזיהוי של הכוחות הפועלים בקרבכם ומפעילים אתכם, מתוך התבוננות על עצמכם באופן בהיר, כן ונטול פניות ומתוך מחוייבות לנהל את הנפש באופן המשרת אתכם ומאפשר לכם לבטא את עצמכם באופן הרמוני ומייטבי.

כאשר אתם מצויים בהכרה פעילה, אתם מאפשרים לעצמכם להיות במצב הוויה שאני קוראת לו ״רציפות של נוכחות״, משמע, נוכחות מתמדת שאין בה טשטוש, מיסוך או נתקים, ויש בה בהירות, ראיית סמוי, ומבט תבוני על עצמכם ועל העולם באופן מתמשך.

במצב של הכרה פעילה, אתם מצויים בתשומת לב, קשובים לפרטים מעודנים, מפענחים את עצמכם ואת העולם מתוך תודעה מפותחת ופרספקטיבה רחבה.

בכך, ההכרה הפעילה מאפשרת לכם לנווט את צעדכם בעולם הבחירה החופשית מתוך בחירה חופשית ערה ומודעת, שנובעת מן היכולת לזהות את הקשר שבין בחירה, תוצאות והשלכות ולנפות את כל מה שיוצר השפעה שלילית שאינכם מעוניינים בה ואף לזהות מה אמיתי ומה מזוייף, מה מוליך אתכם שולל ואין בו כוונה טהורה, ומה מפרה, מקדם אתכם ויש בו מאור פנים.

◽ היכולת להיות בהכרה פעילה, מקנה לכם את האפשרות לבחור מהן מערכות ההשפעה שאתם מכניסים לחייכם.

כאמור, אנו חיים בעולם שבו השפעות רבות. חלקן גלויות וחלקן סמויות, חלקן חיוביות, מעשירות, מפרות ומקדמות וחלקן שליליות, מחלישות, ממכרות ובולמות.

הבחירה, מתוך מודעות ערה ותשומת לב, מהן ההשפעות שאתם מאמצים אליכם ומהן ההשפעות שאתם מרחיקים מעל עצמכם, וממה וממי אתם שואבים השראה, מאפשרת לכם להזין את עצמכם בכל מה שהוא בעדכם, תומך ומעצים אתכם.

בכך מהווה מצב ההוויה של הכרה פעילה את שומר הסף האישי שלכם וכלי חשוב ביכולת שלכם לחיות בהרמוניה כלפי עצמכם, ולממש את עצמכם מתוך עוצמה וצלילות כאשר אתם מסננים את המידע וההשפעה המקיפים אתכם מכל עבר ומאפשרים רק למה שתומך אתכם להכנס אליכם.

❀❀❀

✔️ כשאתם מעוניינים לטפח את ההכרה הפעילה שלכם ולאמן את עצמכם בלהרחיב ולהעצים אותה, עליכם ללמד את עצמכם להימנע מהתנהלות אוטומטית, ולהתחיל ליצור התנהלות מודעת שבה אתה מנהלים עם עצמכם דיאלוג המעורר את המודעות שלכם ואת ההכרה שלכם.

זהו שלב שבו אתם לומדים להקשיב לעצמכם בהקשבה מודעת, להתרועע עם כוחות הנפש השונים הפועלים בקרבכם ומפעילים אתכם ובמקביל לכך לומדים לסנן את מה שאתם מכניסים לחייכם.

זהו שלב שבו אתם מתחילים לסנן את המידע אתם צורכים, לבדוק את המידע, לבחון את המידע, מכיוון שהמידע שבו אתם מזינים את עצמכם קובע את תפישת העולם שלכם ואת האופן שבו אתם מנהלים את חייכם.

✔️ שלב חשוב נוסף, הוא הלמידה למנן את צריכת המידע מאמצעי התקשורת השונים, גם אם הוא נראה לכם במבט ראשוני תמים או בלתי מזיק.

כאשר אני נתקלת ברשתות החברתיות בקטעים מתכניות ריאליטי, הנראות לכאורה חיוביות או תמימות, אני מזהה כיצד הן יוצרות מצג שווא, המציג מודלים ונורמות מסולפים, מעצב את התודעה באופן מעוות, ולוחץ על כפתורי הרגש האנושי על מנת לעורר ריגוש, דרמה, התרגשות המעודדים התמכרות ונהייה אחר התוכן המשודר.

✔️ שלב נוסף בפיתוח ההכרה הפעילה, הוא שלב שבו אתם לומדים להישאר נאמנים להקשבה פנימה.

פעמים רבות תמצאו שמתקיימת סתירה בין ידיעת הלב שלכם, האינטואיציה שלכם, או תחושת הבטן שלכם לבין המידע אליו אתם נחשפים.

לכן חשוב כי תלמדו בהדרגה לבטוח בעצמכם ובהכוונה הפנימית שלכם וגם תסכימו להקשיב להכוונה הזו.

✔️ המלצה נוספת שאלו את עצמכם:

ממה אני ניזון/ניזונה במציאות הסובבת אותי❓
איזה מידע אני צורך/צורכת❓
האם המידע שאני צורך/צורכת תואם את הערכים שאני רוצה לחיות על פיהם?
כיצד הוא משפיע עלי❓
מה אני רוצה להעצים בחיים שלי❓
האם אני נסחף/נסחפת לתנועה במעגל סגור של התמכרות לתוכן שאני צורך/צורכת בלי שיש לי שליטה על כך❓
האם אני ניזון מדרמה, היסטריה, ריגוש, מתח המשודרים אלי❓
מי הם מעצבי דעת הקהל מהם אני בוחר/ת לשאוב השראה❓
האם אני מאוזן/מאוזנת❓

השלבים השונים שתיארתי כאן יסייעו לכם לשלוט בריבוי המידע, לדעת לסנן אותו ולקבוע מה נכנס אליכם פנימה אל הנפש, ופנימה אל הבית שלכם ואל סגנון החיים שלכם ומה משפיע על תפישת העולם שלכם ומעצב אותה ובכך משפיע על הזהות שלכם.

בפרק הבא אספר לכם על מיפוי הנפש האנושית והשליטה עליה באמצעות בעלי אינטרס וכיצד הדבר בא לכדי ביטוי.

ובינתיים...
שמרו על הכרה פעילה

שלכם באהבה,