מודל - מיפוי איכויות רגשיות ומחשבתיות

העצמת איכויות נפשיות באמצעות פעולות איפשור
 

הנפש שלנו מורכבת מביטויים שונים ומגוונים. פני הביטוי הללו מגדירים איכויות העומדות לרשותנו בנתיב החיים ומהוות כוחות תומכים, איכויות נרכשות ונלמדות, וכוחות בולמים שאנו לומדים להתעלות מעליהם.

תהליך הטרנספורמציה הינו תהליך של העברת משקלים מודעת אל עבר איכויות נפשיות המייצגות מדרגה אבולוציונית חדשה המחוברת להכרה פעילה ולתודעה ערה ורחבה. בתהליך זה, עוברים שדות הביטוי השונים של הנפש המרה, עליה ברטט ושחרור של כל אשר אינו תואם את המדרגה ההתפתחותית החדשה. 

הגוף הרגשי והגוף המנטאלי, הם שדות ביטוי מרכזיים אשר עוברים תהליך של עליה ברטט, שחרור של טווחי גל נמוכים ומקוטבים וחשיפה לאיכויות חדשות, הן ברמה הרגשית והן ברמה המחשבתית. זהו תהליך, המוביל ליכולת של הראש והלב לפעול בתיאום זה לזה, מתוך הרמוניה ותמיכה הדדית.

השדות הרגשיים והמחשבתיים, קשורים ומגבים זה את זה. כאשר נבחין בקישוריות זו, נוכל להשתמש בה ובכך לתמוך את עצמנו בדרך. 

מיפוי איכויות רגשיות ומחשבתיות, יסייע בידנו להכיר את הכוחות הפועלים בתוכנו, ללמוד לנהל אותם ולייצר העברת משקלים מודעת מכוחות בולמים ומגבילים אל כוחות תומכים, המגבים את העברת המשקלים אל עבר המדרגה החדשה בנתיב חיינו.

מיפוי - מהן האיכויות הנפשיות שהייתי רוצה לבסס ולהעצים בתוכי לאיזה שדה דומיננטי הן משתייכות -  רגשי או מחשבתי, אולי לשניהם? 
 

 

זיהוי - מהן החוזקות הנפשיות שמתקיימות בי לאיזה שדה דומיננטי הן משתייכות -  רגשי או מחשבתי, אולי לשניהם? 

 

לאחר מיפוי וזיהוי, ויצירת בחירה מודעת והבעת כוונה איזה איכויות בתוכי אני רוצה לחזק, ננוע צעד נוסף בתהליך הגיבוי:

נגבש בפנימיות שלנו כוונה לשינוי משקלים מודע, באמצעות בחירה באפשור להתנסות ולהתרועע עם איכויות חדשות בתוכנו ובכך לרכוש מיומנות ואופייני ביטוי חדשים.

 

בתהליכים הללו, נוצרות השלמות פנימיות המאפשרות לאדם לקיים אינטגרציה בין חלקיו השונים ולבסס הרמוניה פנימית היוצרת איזון שבו חלק ביטוי נפשי אחד אינו בא על חשבון חלק ביטוי נפשי אחר, אלא, חלקי הביטוי השונים תומכים זה את זה, מאזנים זה את זה, מפרים זה את זה ועומדים בזכות עצמם כשדות ביטוי שלמים ובלתי תלויים הנעים אל עבר טווח תדרים חדש.

במצב זה המחשבה תתמוך את הרגש ואילו הרגש יתמוך את המחשבה כשני ערוצי ביטויי מרכזיים בנפשו של האדם, אשר משלימים אחד את השני ומאפשרים תפישת מציאות חדשה, רחבה והרמונית.

גיבוי - הזמנה להביע רצון, משאלה ובריאה מתוך אפשור
 

אפשור הינה איכות מפתח בהעברת המשקלים, זהו ערך עליון בתנועה ממדרגה למדרגה, ממצב מיומן במדרגה קיימת, למצב שרוכש מיומנויות חדשות במדרגה חדשה.

אפשור נובע מאהבה, סקרנות ורצון לגלות מחוזות חדשים.

במצב ההוויה של אפשור, קיים חיבור לילד הפנימי, שאין בו חשיבות עצמית, טראומות, פחדים או דעות קדומות, ויש בו סקרנות וחדוות גילוי וחקירה.

במצב הוויה של אפשור נוצרת בחירה חופשית מודעת, המסייעת לנו להתעלות מעל הנטייה להתכווץ או להימנע ומכוונת אותנו לתנועה אל מרחבי התנסות חדשים, המנכיחים בנו איכויות חדשות ופני  ביטוי רעננים.

 

 

  • מהם הבסיסים החדשים שאני בורא בפנימיות שלי?
  • מהם הכוחות הרגשיים והמחשבתיים החיוביים מתקיימים בי אשר תומכים זה את זה, ותומכים תנועה למדרגה הבאה?
  • מהן פעולות האפשור שאצור?
  • מהי הבחירה שלי מתוך מובהקות של העדפה והעברת משקלים?
     

 

זוהי הזמנה לבחירה מודעת ואחריות פנימית, אשר נובעות מהכרה במשחק החיים ההולוגרפי, התבוננות בלתי מזוהה ומחוייבות להתמיד ולהתחדש
ולחקור מחוזות חדשים בתוכנו.

אפשרו לעצמכם לחלום את עצמכם ולברוא פני ביטוי חדשים.

 

***
הערה: במידה ובמהלך העבודה עם כלי המיפוי זיהוי גיבוי, עולה בכם התנגדות, זכרו כי ההתנגדות, הינה דרכה של הנפש להציף אזורים המבקשים סיוע וחילוץ מן הלכידות בטווחי הגל המקוטבים והדחוסים.
ההמלצה הינה ליצור הפסקה מתודית ולהיעזר במודל הבא: בחירה מובהקת באיכויות רצויות ופיגוג התנגדויות

***
 

לקובץ הדפסת המודל לחצו על הקישור: