להעצים את הנוכחות

לוהאריה | 05.05.2020

האתגר שוירוס הקורונה הציב בפנינו כפרטים וכחברה הינו גדול, והוא משנה הרבה מסדרי העולם כפי שהתקיימו עד כה ודוחף את המין האנושי לשינוי עומק בכל תחומי החיים, תוך ערעור הרבה מן התשתיות שההתייחסות אליהן היתה כמובנות מאליהן ומוחלטות.

כלומר, ממצב שבו ההתנהלות היתה אוטומטית ורבים מבני האנוש היו ממוסכים ונעו במסלולים ידועים מראש המוכתבים על ידי נורמות הקובעות את סגנון החיים העכשווי, נדחף המין האנושי לשינויים מהירים מאוד אשר הפרו הרבה מן ההרגלים ואופייני הפעולה, יצרו ערעור של התשתיות הקיימות ופתחו פתח לשינוי ורענון בתחומים שנחשבו מקובעים ומוחלטים.

כאשר אני מתבוננת על וירוס הקורונה, אינני מקטלגת אותו כ-״טוב״ או ״רע״ מכיוון שההשלכות שלו מרובדות מאוד, חלקן מדאיגות ושליליות וחלקן יוצרות תהליך של יציאה מסטגנציה ובלימה של הרכבת האנושית שדהרה אל התהום ללא כל מודעות ואחריות.

בשלב השני של ההתמודדות עם הקורונה אליו אנו נכנסים כעת, אחד מן הגורמים החשובים ביותר, הוא היכולת של כמה שיותר אנשים להיות נוכחים במלואם, כאשר הם ערים, פתוחים לחדש ומכווננים כלפי המימוש המועצם שלהם.

הדבר יסייע לאחות את הקרעים במרקם החיים שיצר נגיף הקורונה, תוך צמיחה אישית וקולקטיבית, התעצמות וביסוס של שלב חדש באבולוציה שלנו כחברה.

g-neshama

הידעתם: היכולת להיות בנוכחות הינה שלב מהותי בצמיחה מתוך אתגרי התקופה והינה הכרחית למימוש מועצם במציאות המשתנה

כשאתם אינכם בנוכחות - פעמים רבות לא תדעו שאתם לא נוכחים..

מה המשמעות של ״להיות בנוכחות״?

ניתן להבין זאת דרך כמה דוגמאות מתוך רגעים יומיומיים ופשוטים, רגעים אנושיים, בהם האדם אינו מצוי בנוכחות:..

💭 אמא שדוחפת במעלה הרחוב את עגלת התינוק, בידה השניה רצועה של כלב עליז וסקרן, והיא מותשת, עייפה, אינה שמה לב לקשקוש הזנב של הכלב או לחיוך הגדול של התינוק שבעגלה כשהוא מתבונן בפליאה על השמיים. היא נעה טרודה במשימות המצפות לה, בדאגות הממלאות אותה ואינה באמת נוכחת.

💭 אדם הנוהג במכוניתו, שקוע בשיחת טלפון קולנית, עצבני וכועס. מבחינתו היום האפרורי והמעונן משקף את מצב רוחו ואת הרצון שלו לקדם את העיסקה שתניב רווחים שיגרמו לו להרגיש בטוח, מצליח ובעל ערך. הוא כלל אינו מבחין בקשת בענן שבשמיים, קשת ענוגה וצבעונית, שבאה להזמין אותו להיות פחות לוחמני והישגי ולהוקיר את כל מה שכבר מצוי בחייו. הוא אינו באמת נוכח.

💭 נער השקוע בטלפון שלו, אוכל כבדרך אגב את ארוחת הערב שלו. הוא אינו מבחין כי אמו הכינה לו את האוכל שהוא הכי אוהב, והיא מחייכת אליו ומחכה לשמוע אם טעים לו. הוא אינו נוכח...

ניתן לתאר סיטואציות רבות ומגוונות, יומיומיות ונפוצות, המשקפות היעדר נוכחות. חוויה של צמצום עצמי, חולשה, מיסוך ועמימות.

כל אחד ואחת מהאנשים - למעשה כ ו ל נ ו - ראויים להיות נוכחים בחיינו במלואנו ולממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בנו מתוך חוויה של עוצמה, בהירות רגשית ומחשבתית וחיבור לעצמי האותנטי בקבלה עצמית, אהבה וחדוות קיום.

g-neshama

הנוכחות היא מצב הוויה שבו אתם מצויים במלואכם ב-כאן וב-עכשיו, כאשר אתם פתוחים אל כל מה שמבקש לבוא, ערים, קולטים רבדים מעודנים וניואנסים של המציאות ומסוגלים להיות קשובים לעצמכם, באופן פשוט ומקבל.

במצב ההוויה הזה ההקשבה לנביעה פנימית אינה חסומה או מוגבלת על ידי דעות קדומות, קבעונות, מניעות ופחדים הישרדותיים, דואליות פנימית, ספקות וספקולציות ואתם מסוגלים להפליג על כנפי הדימיון שלכם המשרטט לכם נתיבים של מימוש והגשמה, בווירטואוזיות, יצירתיות והתחדשות, תוך מיקסום המצב הקיים ושימוש בו לביטוי של צמיחה.

איכויות אלו חיוניות לחיים בכלל, אך הופכות עוד יותר משמעותיות בתקופה בה אנו מצויים, אשר הינה חלק מתהליך רחב הרבה יותר של שינויי עומק בחברה האנושית במסעה אל תוך המאה ה-21.

g-neshama

המציאות בה אנו חיים פוגמת פעמים רבות ביכולת שלנו להיות נאמנים לעצמנו ולהתנהל מתוך עוצמה ונוכחות.

💡 מצורפות 7 המלצות להגברת הנוכחות שלכם:

1. מעבר מתגובה ליוזמה ומקורבנות לאחריות - זהו את האתגרים השונים, הקשיבו להכוונה הפנימית וצרו יוזמה חיובית המגבה ותומכת אתכם

2. שינוי גישה והסכמה להיות בעוצמה – כאשר אתם יוצאים אל חייכם מתוך עוצמה, יוזמה ואחריות, אתם מאפשרים גם לאחרים לעשות זאת.

3. תיעול נכון של משאבי הנפש - תעלו את כוחות הנפש שלכם כלפי מה שתומך ומעצים אתכם.

4. חיבור לרצון הטהור – היו קשובים לעצמכם, לימדו לזהות את הרצון הטהור שלכם ותנו לו גיבוי.

5. שיווי משקל פנימי – לימדו להתניע את עצמכם לפעולה ויוזמה ללא תלות בתוצאה ומתוך איזון נפשי.

6. אומץ להתחדש - הסכימו להתחדש, לפשוט מעליכם ״חליפה הצרה מכפי מידותיכם״ ולהתרחב ל-״חליפה חדשה״ המאפשרת לכם שינוי וגדילה.

7. הסכמה להיות בחשיפות – שחררו מערכות הגנה, פחדים ומניעות, והתנהלו כמו ילד היוצא אל משחק החיים מתוך התמסרות, סקרנות, ביטחון קיומי, פתיחות, רגישות ופשטות

אלו אשר ישכילו להעצים את הנוכחות שלהם, יקשיבו לנביעה הפנימית של מעיין הרצון הטהור, יגבו רצון זה ויעברו מתגובה ליוזמה, מבלי להכנס לסחרור שלילי ותוך נקיטה של גישה חיובית, אחראית, יצירתית וממנפת, יהיו אלו אשר יצרו את התשתית לפרק הבא בתולדות החברה האנושית ויתפקדו כחלוצים, מגשרי עולמות אשר יראו את הדרך לאחרים ויובילו אותם לשלב חדש בתולדות המין האנושי.

מזמינה אתכם להיכרות והרשמה עם המסלול להגברת הנוכחות בחייכם.

 

שלכם בהרבה אהבה ורצון 💕