כולנו ישויות קוסמיות - חלק מאותה אחדות

לוהאריה | 03.06.2020

ברחבי העולם וגם בישראל התפרצות נגיף הקורונה יצרה סיר לחץ שהציף והעצים הרבה מן הכשלים והסילופים בחברה האנושית המבקשים תיקון וריפוי.

העליה באלימות הביתית כלפי נשים, הפערים החברתיים והיעדר הסולידריות החברתית כלפי שכבות מוחלשות, הגזענות שמרימה ראשה כלפי שחורים, אסיאתים ומיעוטים בכל ברחבי העולם, הפרה של זכויות אדם – הם רק חלק מהתופעות שאנו חוזים בהן בימים אלו.

בישראל התקיימה הפגנת מחאה גדולה נגד האלימות כלפי נשים, לפניה מחאה וקריאה לעזרה מצד אמנים ועובדי תעשיית המוסיקה והבידור על המצוקה הקשה אליה נקלעו וברקע מחאה על הפרת ערכי הדמוקרטיה, השחיתות השלטונית, והממשלה הענקית המבזבזת כספי ציבור על משרות סרק.

בירושלים שוטרים ירו למוות בפלסטיני בעל צרכים מיוחדים, לאחר שנהרג התברר שלא היה חמוש.

ארה״ב שרויה בטלטלה גדולה ובגל מחאות בעקבות הרצח של האפרו-אמריקאי ג׳ורג׳ פלויד בידי שוטר.

בצעד חסר תקדים ולראשונה מאז היווסדה, הרשת החברתית ״טוויטר״ - הפלטפורמה החברתית המתחרה בפייסבוק, הוסיפה אזהרה לציוץ של טראמפ, שמפנה את הקוראים לבדיקת עובדות.

בנוסף, אולי לראשונה ב-15 שנות קיומה של פייסבוק, מותחים בכירים בחברה ביקורת על המנכ״ל והמייסד המאפשר פרסום של מידע כוזב, מסית ומגמתי ומתעקש לשמור על ״נייטרליות״ של הפלטפורמה החברתית תוך שימוש באלגוריתם המעודד תוכן מקוטב ומעצים התנהגות פוגענית ואנטי חברתית למטרות רווח.

השטח מבעבע והמציאות נעה מטלטלה לטלטלה...

❀❀❀

אנו חיים בחברה שבה דעות קדומות ואפליה על בסיס מגדר, גזע, דת, נטייה מינית או לאום - מוטמעים אל תוך התודעה ונעוצים בדעות קדומות, נורמות מסולפות וחלוקות תפקידים מסורתיות, המגובים פעמים רבות בתפישת עולם שיש בה בורות, נבערות, קפיאה על השמרים והיאחזות במבנים חברתיים קיימים המשמרים, אפליה, הגמוניה אלימות וכוחניות.

בכך, פעמים רבות אני חוזה בפרדוקס שבו אלה שנאבקים במאבקים החברתיים השונים ולוקחים חלק במחאות השונות – אינם ערים לכך שחלק גדול מהאתגר שעומד בפני האנושות, הינו ההסכמה להפסיק את משחקי התפקידים והחלוקות המגדריות שבהם הקורבן והחלש – הינו פעמים רבות גם המקרבן והמחליש.

איך נראה פרדוקס❓

❀ אדם "שחור" שנאבק להיות שווה בעיני חבריו האזרחים, אך מבטל את זכותה של "אישה" על גופה ומתנגד להפלות בשם הדת.

"אישה" שמוחה כנגד אלימות והגמוניה גברית, אבל תופשת "גברים הומוסקסואלים" כסטייה חברתית שאין לה זכות קיום.

"גבר הומוסקסואל" שמוחה על כך שאין לו זכויות זהות כמו לחבריו ה"סטרייטים", אך מבקש לגרש את כל ה"מהגרים" מארצו.

"בני מהגרים" שמבקשים מקלט במדינה חדשה, אבל תופשים "יהודים" כרשעים.
"יהודי" שמבכה אנטישמיות וגזענות על רקע דתי, אבל מסתכל על "שחורים" כנחותים.

ועוד ועוד ועוד....

כאשר המגזרים השונים בחברה המבקשים שוויון, צדק וזכויות אדם, עוסקים בזכויות הקשורות לזהות ה"עצמית", שלהם, ובמקביל מבטלים או מתעלמים מזכויות האדם, החופש ורצון השוויון של מגזרים אחרים – מתפספסת התמונה הגדולה.

בכך, רבים מהמאבקים החברתיים אותם אנו רואים סביבנו, אינם משכילים לשתף פעולה ולאחוז ידיים, אלא פעמים רבות עושים בדיוק ההיפך – נאבקים על משאבים של תשומת לב תקשורתית, על דעת קהל, תקציבים ומשאבים כלכליים – ואינם פורצים תקרת זכוכית אשר ביכולתה להוביל לשינוי גורף.

הפתרון אינו במחאות נקודתיות ומגזריות - אלא באיחוד שורות והבנה כי כולנו מאותו מקור, וכי הדרישה צריכה להיות זכות למימוש מועצם עבור כל אחד ואחת, כי אנו אמנם שונים ומגוונים, אך כולנו חלק מאותה אחדות.

❀❀❀

החברה שלנו משוועת לשינוי בכל תחומי החיים. אך כדי ליצור שינוי שכזה נדרש שינוי תודעתי רחב שיש בו פיגוג של תקרת הזכוכית הקולקטיבית, שחרור של מערכות אמונה ומסורות, פיגוג של דעות קדומות ומוכנות לשנות את התפישה הקולקטיבית שבאמצעותה הפרטים בחברה מגדירים את הזהות שלהם.

שינוי זה ינבע מן ההכרה כי כולנו מאותו מקור, ישויות רוחניות שבחרו לחוות חוויית חיים גשמית, לבשו צורת אנוש ועטפו עצמן בתחפושות ותדמיות ובהן גם דת, גזע, לאום, מין ונטייה מינית.

▪️ לנשמה אין צבע עור, היא אינה שחורה או לבנה, צהובה או שחומה - אלא היא שדה של תבוניות, שדה אנרגטי של אור
▪️ הנשמה אינה יהודיה, נוצרית, מוסלמית או הינדית
▪️ הנשמה אינה זכר או נקבה במובן המקובל כאן על פני האדמה
▪️ לנשמה אין לאום או ארץ - היא אזרחית הקוסמוס

הנשמה היא אינטליגנציה טהורה אשר אינה מוגדרת על ידי דימוי חיצוני גשמי וממשי.

הדימוי החיצוני הינו עטיפה חיצונית שמתחתיה נמצא גלעין מזוקק שאין לו הגדרה של זהות דתית, גזעית, לאומית או מגדרית.

גלעין זה הינו עצמי מופשט שרבים אינם מכירים בו ואינם מחוברים אליו. זוהי הזהות האותנטית אשר החיבור אליה ממוטט את כל גדרות המגדר וההפרדה ומבטל כל סיכוי לדיכוי, הדרה, אלימות או מלחמה לטובת שיתופי פעולה, הפריה הדדית, כבוד הדדי וערבות.

ההכרה הזו כי הזהות שלנו עמוקה הרבה יותר מאשר החלוקות המגדריות האשלייתיות הללו, תוביל להתפקחות עמוקה מן החלוקות וההפרדות הללו, תשנה את יחסי הכוחות בתוך החברה ותוליד תפישה אחדותית שתשנה את כל סדרי החיים ותוביל לשוויון זכויות מלא לכל ישות אנושית באשר היא.

כאשר תהליך זה יתרחש תהפוך האנושות מחברה מפוררת ומופרדת, רווית מלחמות, אלימות וכוחניות, לחברה אשר פועלת בהפריה הדדית מתוך חוויה של שותפות גורל ואחדות.

זהו תהליך מתבקש אשר הינו חלק מן האבולוציה שהחברה האנושית נדרשת ליצור על מנת להבטיח את קיומה בתנועה אל תוך המאה ה-21.

❀❀❀

ההסכמה לנוע אל מעבר לזהות העצמית, מעבר לזהות גזעית, דתית, לאומית או מגדרית, והמוכנות להתרועע עם העצמי הטהור והאותנטי, תחשוף את בני האנוש להבנת מקורם והיותם ישויות קוסמיות, המגולמות באבק כוכבים, חומר קוסמי שהתגבש לכדי הגוף הפיסי והגשמיות האנושית.

הכרה זו תוביל ליכולת של המאבקים החברתיים השונים להתאגד, לאחוז ידיים, ולהגן זה על זכויותיו של זה.

ההתאגדות של המחאות השונות תאפשר לרתום את הרצונות המשותפים, היכולות השונות, המשאבים האנושיים והכלכליים – לכדי תנועה מאוחדת אשר תיצור גל הינף אדיר של שינוי מקומי וגלובאלי, המכיר בזכותו של כל אדם לחיות חיים שיש בהם מימוש של העצמי הייחודי, חופש ורווחה.

בשלה העת להתעורר ולהכיר כי כולנו מאותו מקור

שלכם באהבה. 
לוהאריה????????