כאב כאפשרות אחת מתוך קשת אפשרויות רחבה

לוהאריה | 08.12.2019

פעמים רבות, חוויה של כאב נובעת מהצמדות לתפישת עולם מוגבלת ולפרשנות שלכם את המציאות באופן חלקי וחסר.

תפישת העולם, הפרספקטיבה והפרשנות האישית, מולידות הרגלים מחשבתיים והתניות מעשיות המעוררות בכם כאב ומנציחות חוויה מתמדת של דיס-הרמוניה וסבל.

האפשרויות העומדות לרשותכם הן רחבות ורבות. 

הכאב הוא רק אחת מן האפשרויות הללו וניתן לכם לבחור באופן מודע באופציות אחרות שאינן מולידות כאב.

כאשר תבחרו לשנות את הפרספקטיבה שלכם וממנה לשנות את ההרגל המחשבתי המעורר תגובה רגשית של כאב, תוכלו לפוגג בצורה מודעת את האוטומטים הנפשיים המעוררים בכם כאב.

נסו לתרגל את החלופות הבאות:

🗝️ כאשר עולה בכם תחושה של רחמים המלווים בכאב והזדהות ⬅נסו לעבור באופן מודע לתחושה של חמלה ואמפתיה המלוות באהבה וסולידריות.

🗝️ כאשר עולה בכם תחושה של געגוע, התרפקות על העבר וכאב פרידה ⬅ נסו לעבור באופן מודע לחוויה של הודיה על כל מה שהתקיים בטרם הפרידה מתוך ההכרה שאהוב לבכם טמון בלבכם לנצח ללא קשר לזמן או מקום.

🗝️ כאשר אתם חשים כאב הנובע מפגיעות, טינה וכעס ⬅ נסו לבחור באופן מודע בהתבוננות כנה על עצמכם ובחוויה של קבלה וסליחה המביאות עימן שקט נפשי וריפוי.

🗝️ כאשר אתם חשים כאב שמקורו בחרטה על בחירות שעשיתם, תחושת כישלון ונהייה אחר אירועי עבר ⬅ נסו לבחור באופן מודע בשחרור העבר, השלמה ושלמות פנימית, הליכה עם הפנים קדימה ומעבר מכאב הפספוס, ההחמצה והמבוי הסתום, לחוויה של תקווה, שלווה ורווחה.

באופן מודע הקפידו לראות את האור בקצה כל מנהרה, וטפחו יחסי גומלין חיוביים עם עצמכם שבהם אתם מתרגלים מערכת תגובות בונה, מטפחת ומעצימה את מי שאתם ואת כל ה-יש הטמון בכם.

ככל שתתנסו בכך, כך תמצאו שאתם נפתחים לפרספקטיבה חדשה המשנה את הפרשנות שלכם ואת מערכת התגובות שלכם ומאפשרת לכם להמיר את חווית הכאב והצרימה בהרמוניה, ריפוי, שלום פנימי ורווחה. 
לוהאריה

לסידרת המאמרים על התמודדות עם כאב