חוק המשיכה בתהליך שינוי וטרנספורמציה

לוהאריה | 06.05.2019

לא פעם כתבתי על כך שכאשר הינכם מבקשים ליצור טרנספורמציה, אתם נדרשים באמת להסכים להשתנות. לא רק להכריז על כך מן הפנים החוצה, אלא לגבות את הרצון שלכם בשינוי, בהסכמה לנוע אל עבר מצבים נפשיים, חוויות ואף אתגרים, שאינם דווקא ״נוחים״ או מוכרים לכם.

ההיגיון שעומד מאחורי הדברים הוא שהתפתחות מעצם מהותה, תוביל אתכם לאזורים חדשים שבהם יש לכם פחות מיומנות או שאין לכם היכרות איתם. כלומר, אלו אזורים שהם מעבר לגבולות הגזרה שבתוכם נעתם עד כה.

על פי העיקרון הקוסמי של חוק המשיכה: ״דומה מושך דומה ושונה נדחה״, תמצאו כי במצב שבו הינכם חוצים סף שכזה, בשלב הראשון, מה שלא נמצא בתחומי המוכר והידוע לכם, עלול להידחות מכם על בסיס העיקרון ״שונה נדחה״.

פעמים רבות חוסר ההסכמה להשתנות נובע מכך שאינכם מצליחים ״להשתכנע״ ולקבל את תפישת העולם החדשה, או את נקודת המבט החדשה, או את אופייני הפעולה החדשים, או היבטים חדשים של עצמכם ושל המימוש שלכם.

זהו מצב שבו אתם מחזיקים במערכת אמונה, הרגלים והתניות וגם תפישה עצמית, המקושרים כולם למה שאתם מכירים ויודעים.

בכך, כל מה שאינו תואם את התבניות הללו, מיד נדחה על ידכם בחינת ״שונה נדחה״ ואתם נעים במעגל סגור הנובע מכך שלא הצלחתם למשוך אליכם את החדש, מכיוון שבאופן לא מודע דחיתם והרחקתם אותו מכם.

🔸🔸🔸

טרנספורמציה, מעצם מהותה, מעבירה אתכם כל פעם אל מרחב חדש שאינו ״דומה״ למרחב הקודם בו הייתם.

חלק מהותי מההתפתחות שלכם, הוא ליצור בתוככם מרחב נפשי שמתחיל להיות דומה למרחב החדש  - זה אליו הינכם שואפים הדומה למה שהינכם מבקשים למשוך לעצמכם, לקרב אל חייכם ואל נפשכם.

כאשר בתהליך של שינוי אתם נחשפים להבנות חדשות, פרספקטיבה חדשה, אופייני התנהלות חדשים, וגם פנים חדשות של עצמכם ושל הנפש שלכם, פעמים רבות הנטייה הראשונית שלכם תהיה לדחות את כל החדש הזה, כי הוא שונה ממה שמתקיים בתוככם.

לכן אני ממש ממליצה שכאשר אתם מזהים שהינכם דוחים והודפים משהו מעליכם, פוסלים, ״לא משוכנעים״, נצמדים לנוח, למוכר ולידוע - צרו בחירה חופשית מודעת ומושכלת, להמיר את הרצון לדחות ולבטל את ההבנות, הפרספקטיבה, הפנים החדשות של עצמכם או אופייני הפעולה, בפעולה אקטיבית של משיכה יזומה של כל החדש הזה אליכם.

🔸🔸🔸

כיצד תיצרו משיכה יזומה תוך שימוש בחוק המשיכה ובעיקרון ״דומה מושך דומה״?

המשיכה היזומה תהיה על ידי מוכנות להתנסות בנקודת המבט החדשה, להתרועע עם ההבנות החדשות, לנסות לאמץ את הפרספקטיבה החדשה - לתת לה צ׳אנס, לנסות ולהסתגל להיבטים נוספים של מי שאתם, לצאת מאזורי הנוחות, ליצור מיומנויות חדשות - כל זאת עד שתצליחו לבסס בתוככם מרחב נפשי ומעשי התואם את החדש כך שאינו נפלט ונדחה מכם והוא שלכם.

כך תוכלו לפוגג תקרת זכוכית וליצור את השינוי המיוחל מתוך שימוש בחוק המשיכה באופן יזום.

בהצלחה
לוהאריה