הרמוניה אשלייתית

לוהאריה | 04.10.2018

ניתן להאזין לחבילה זו בפודקאסט ( Podcast ) המצורף 🎧

 

 

 

 

 

כאשר אתם חווים בתהליך הטרנספורמציה נוחות או רווחה של הנפש שמשדרת הרמוניה - לא תמיד הדבר מצביע על כך שאתם נאמנים לעצמכם ומצויים על דרך המלך. 

לעיתים, דווקא כאשר ידו של האגו על העליונה והוא מוביל אתכם אל אזורי נוחות, שאין בהם התגברות על מניעות ואתגרים, הוא יעלה בכם תחושה אשלייתית של הקלה, הרמוניה ורווחה, שמקורם בשימור התנועה באזורים המוכרים והידועים בהם האגו מרגיש נוח, שולט ובטוח. 

בכך נמנע האגו מדיס-הרמוניה או כאב המבטאים אזורים נפשיים המבקשים שינוי והחלמה, ובאמצעות הרמוניה מזוייפת יוצר הסתרה של האזור המבקש לעבור טרנספורמציה וריפוי.
 

כיצד תדעו להבחין האם הרווחה וההרמוניה הן תוצר של פסיעה בנתיב הנשמה ונאמנות לעצמכם, ומתי זוהי תחושה אשלייתית הנובעת מכניעה לאגו בולם ומקטין, מערכות הסתרה והימנעות ? 

 סימן ראשון הוא שלרוב התחושה של הרווחה וההרמוניה האשלייתיות, יבואו לכדי ביטוי לאחר שעמדתם לפני עליית מדרגה פנימית ובחרתם ללכת אחורה ולשוב אל המוכר והידוע.

 סימן נוסף הינו שיח פנימי שיש בו ניסיון להצדיק את התחושה של הרווחה וההרמוניה בפני עצמכם ובפני אחרים. 

בהרמוניה פנימית שמקורה בנאמנות לעצמי המזוקק ופסיעה בדרך המלך, מתקיים שקט שיש בו שלמות. 

במקרים בהם ההרמוניה והרווחה הם אשלייתיים, האגו יבקש לקבל חיזוק לבחירה שיצר ויעשה זאת על ידי ניסיון לאסוף ולגייס ״תומכים״. 

מקורו של הרצון להצדיק תחושה זו, הינו בידיעה פנימית שה״הרמוניה״ לכאורה, המתקיימת בנפש הינה תוצר של וויתור על העצמי המזוקק וביטול שלו ושל הערכים שהוא מאמין בהם. הידיעה הפנימית העמוקה, מוסתרת תחת שכבות של פחד, חוסר כנות והתמכרויות שהאגו מסרב להיגמל מהן.

מכיוון שידיעה זו טמונה עמוק בפנים כקול פנימי של העצמי המזוקק, האגו ישתמש במערכות צידוק, כגון ״גיוס״ תומכים, כדי להשקיט קול זה וליצור לגיטימציה להרמוניה המדומה.

 עוד סימן הוא טשטוש של הערכים אשר הגדרתם לעצמכם ככאלה שינחו את הבחירות שלכם ביומיום וביטול של אקסיומות שהגדרתם לעצמכם כהנחת מוצא ממנה אתם מנהלים את הבחירות בחייכם.

כאשר אתם מזהים כי אתם חשים רווחה, הקלה והרמוניה הנובעים מוויתור על ערכים, אקסיומות והחלטות שקבלתם ביניכם לבין עצמכם (וגם ביניכם לבין חבריכם), ההמלצה הינה להתבונן על כך כעל ״נורת אזהרה״ ולחזור אל הערכים והאקסיומות, שהם אבני היסוד לשרטוט נתיב חייכם מתוך בחירה חופשית מודעת.

 זכרו, לא תמיד חוויה של הרמוניה משרתת את ההתפתחות שלכם.

לעיתים ההרמוניה מלמדת על שהות באזור נוחות היוצר טשטוש של הרצון האותנטי והמזוקק, ומזין את הנפש בהזנה אשלייתית ובלתי תומכת אתכם. 

 כדי להקשיב לעצמכם מומלץ לדעת לעבור מ-חוויה שבה אתם מזוהים עם קשת התחושות שמנפקת הנפש, ל-חיווי, שיש בו התבוננות אובייקטיבית ותבונית שאינה מושפעת מן החוויה ואינה מוטית על ידה. בכך תוכלו לסגל לעצמכם מערכות בקרה עצמיות שיסייעו בעדכם לפענח את עצמכם ברמה נקיה מהשפעות ולפוגג מערכות הסתרה.

 כאשר אתם קשובים לרצון המזוקק ולמשאלת הלב הטהורה שלכם, הדבר יכול לעורר תחושה דיס הרמונית וגם מועקה של הנפש הנובעים מן ההתנגדות והפחד של האגו לנוע אל אזורים לא מוכרים.

במקרים שכאלה, דעו שאתם בעליית מדרגה שבה מופר מצב קיים לטובת מצב חדש. 

חשוב במצב שכזה לא להיבהל מדיס ההרמוניה, לא להזדהות עם המועקה או הפחד שיעצרו ויבלמו את התנועה שיצרתם - אלא להמשיך את התנועה מתוך ההבנה כי מה שאתם חווים, אלו איתותים שבאמצעותם הנפש מבקשת מכם להיות הבוס, להעניק לה משוב חיובי ותומך ולהוביל אותה מתוך מנהיגות פנימית אל מעבר לתקרת הזכוכית של האגו.

אל דאגה - כאשר ממשיכים בתנועה ולא מתפתים ללכת אחר האגו, נוצרות רווחה, הרמוניה ואותנטיות שמקורן בעליית מדרגה, שבה אתם מבטאים עצמכם במרחב חדש המתואם לרצון המזוקק שלכם ויש בו מאור פנים כלפי עצמכם וכלפי האחרים, עוצמה ומימוש מועצם.

 אנו נמצאים בתקופה משמעותית שבה כל בחירה קובעת האם תשוחזר הקארמה ותישמר תנועה במעגל סגור, או האם תיווצר תנועה מושכלת המובילה אל מרחב חדש.

לצערי, אני רואה כאלה המשחזרים את אותן בחירות, פעם אחר פעם, מבלי דעת, ואינם ערים לכך שהם מנציחים את מעגל הקארמה הסגור. 

לצידם ישנם רבים הבוחרים לנוע באומץ, כנות, מאור פנים, תקשורת פנימית ותקשורת חיצונית, וחיבור לערכים, אל מעבר לאזורי הנוחות של האגו והנפש, ובכך משחררים את עצמם ואת האחרים מן הלכידה במעגל הקארמה. 

הכל פתוח 

מה שניצור הוא שיהיה.

שלכם בהמון אהבה ורצון לתמוך כל אחד ואחת במעבר דרך חלון ההזדמנויות הפתוח