המעבר דרך כאב מהותו תנועה

לוהאריה | 19.11.2019

בני האנוש מתמודדים עם כאב, אך פעמים רבות אינם יודעים כיצד לעבור דרכו.

כאב עלול ליצור בלימה ועצירה של האדם מתוך ההימנעות והפחד להרגיש כאב, או להוביל אותו במעגל סגור של התמכרות לכאב והתבוססות בו.

הדבר פוגם ביכולת לחיות חיים שלמים ומלאים, להתפתח, להתחדש ולממש את הפוטנציאל האישי.

🔸 🔸 🔸

המעבר דרך כאב מהותו תנועה.

נסו לדמיין את הכאב ככניסה למנהרה שבמרכזה מאגר של מים. אתם נכנסים אל המנהרה במודע, פוסעים בה, נכנסים אל תוך מאגר המים במודע, נרטבים, אך ממשיכים לפסוע עד שאתם יוצאים מצידו השני של מאגר המים, רואים את האור בקצה המנהרה ומבינים כי מתקיים מרחב חדש הממתין לכם.

בהתמודדות עם כאב, רבים פוסעים ב״מנהרה״ ללא ההכרה כי היא סופית, או נכנסים אל מאגר המים ומתחילים לשקוע אל תוכו.

בסמינר ״לעבור דרך כאב״ ארצה להקנות לכם כלים לפסוע ב״מנהרה ולהכנס אל ״מאגר המים״, בתנועה מודעת שאני קוראת לה ״חווית כאב מבוקרת״, שיש בה פרספקטיבה ואומדן עצמי המהווים כלי רב עוצמה.

🔸 🔸 🔸

הנטיה האוטומטית במפגש עם כאב היא לעצור. בהתמודדות עם כאב נדרש לקיים תנועה, שמהותה מעבר דרך הכאב, מתוך ההכרה שמאגר הכאב הינו סופי, וכי התנועה בתוך הכאב, מובילה בסופו של דבר לכילוי המאגר.

מאגר הכאב הינו מאגר מרובד ברבדים ושכבות נפשיות. תוך כדי התנועה והמעבר דרך כאב מתקיים מעבר דרך שכבות הנפש והשלה של תדמיות, הגדרה עצמית ודימוי עצמי הקשורים לכאב.

🔸 🔸 🔸

המעבר דרך כאב, הינו מעבר ממצב של הימנעות והדחקה, בלימה והכחשה שיוצרים עמידה במקום או ממצב של התמכרות, קורבנות והתבוססות היוצרות תנועה במעגל סגור, אל תנועה קדימה שיש בה מעבר דרך פרוזדור פנימי שמהותו, כאמור, השלה השתנות התחדשות.

כאשר אתם מבקשים להתמודד עם כאב ולעבור דרכו שאלו את עצמכם:

❓האם אני מוכן/מוכנה ליצור מעבר ממצב של כאב למצב חדש?
❓האם אני רוצה לשחרר את הכאב?
❓מי אהיה ללא הכאב?
❓האם אני מעוניין/מעוניינת להתחדש ?

לאחר ששאלתם את עצמכם את השאלות הללו, נסו לאתר האם קיימות בכם תכונות נפשיות הקשורות להתבוססות בכאב:
❓האם אתם מתבוססים במשקעי העבר?
❓האם אתם נוטרים טינה?
❓האם אתם מחזיקים בתוככם חרטות ותחושת כישלון?
❓האם אתם נוהים וכמהים לדבר שאינו מתקיים יותר?
❓האם אתם מצויים בפגיעות?

(בסמינר ״לעבור דרך כאב״ אעניק לכם בין השאר גם כלים מודעותיים להתמודד עם כל אחת ואחת מן התכונות הנפשיות הללו ובכך לאפשר לעצמכם לעבור דרך הכאב ולשחרר אותו.)

לאחר ששאלתם את השאלות הללו ויצרתם בהירות לגבי הכאב שלכם, צרו בחירה מודעת להמיר את התכונות הנפשיות שזיהיתם בתנועה פרואקטיבית שיש בה את ההכרה הצלולה כי ביכולתכם לשחרר את הכאב, לשנות את הפרספקטיבה לגביו, ובעיקר לעבור דרכו ולצאת מן הצד השני חופשיים ומועצמים.

שלכם באהבה 💜
לוהאריה

להרחבה - לעבור דרך כאב - פרוזדור לריפוי, החלמה וטרנספורמציה