היסודות

 

ארבע כוחות יסוד מהם מורכב הקיום

"כאשר תפליגו אל מרחבי היש של הכלל יקום, הרי ודאי לכם, שתגלו, כי החיים מהם מורכבים כל מרכיבי היש, הינם חיים רבים, מגוונים, שוקקים. אלו הם חיים, המורכבים מתצרף צבעוני ועשיר, אשר מחבר חיבורים של ארבעת היסודות: אש, אוויר, מים ואדמה, המהווים ארבעה כוחות מקור, ארבעה כוחות יסוד, אשר יש להם את היכולת להרכיב תרכובות וליצור משמעויות.

כאשר תתבוננו על אותם משמעויות של ארבעת היסודות, תגלו, כי אותן משמעויות הינן כאלה, הפוגשות את עולם של ארץ במתכונת ייחודית עד מאוד."

הלכה למעשה - מדברים יסודות (קישור לחבילה המלאה בסוף הערך)

היסודות מקיפים אותנו, מלווים אותנו בחיינו החיצוניים בעולם ארץ וגם בחיינו הפנימייים.

הכל מורכב מן היסודות: העולם החומרי המקיף אותנו, הטבע, גופנו, המערכות האנרגטיות שפועלות באינטראקציה עם המערכת הפיסיולוגית שלנו וגם הטבע האנושי שלנו.

אנו מתנהלים בחיינו הארציים ולא תמיד מבחינים כי היסודות הם אלה המשולבים בכל חוויה וחוויה… ידנו המלטפת את פרוותו של כלב, דמעות הזולגות מעינינו, תשוקה המתעוררת בנו, מחשבות החולפות בראשנו.. בכל אלה שזורים היסודות. ריח האדמה אחרי גשם ראשון, המדורה סביבה אנו יושבים, הנורה הנדלקת ומאירה חדר חשוך, הרוח הנושבת ומטלטלת את צמרות העצים, והמים הקרים המרווים צמאוננו..

ומכיוון שבעליונים כך בתחתונים - הרי שהבריאה האדירה שאנו מרכיב בתוכה שואבת כוחה מן היסודות וחוקרת אותם.

אם היינו מתבוננים סביבנו בעין המבחינה באנרגיה היינו מזהים שדות אנרגטיים בעלי תדירות, גוון, ומאפיינים המשתנים בין כל שדה ושדה - אלו הם היסודות.

שדות אלה פועלים באינטראקציה מתמדת איתנו, עם המערכות האנרגטיות שלנו, עם הצ'קרות, עם הגוף הפיסי שלנו ועם הנפש.

בעולם החומרי והממוצק קל להבחין בהבדל: האדמה, האש, האוויר והמים, באים לידי ביטוי בנופים המקיפים אותנו בצורה מובהקת וקלה לזיהוי. אך כיצד נבחין ונבדיל בהתנהלות היסודות בתוכנו, בגופנו, בנפשנו בכל הוויתנו.

כאשר נבחין ונבדיל במאפיינים של כל יסוד ויסוד נוכל לפענח ביתר קלות את השפעתם עלינו.

כאשר נדע לשלוט בפעילות האנרגטית של היסודות נוכל להשפיע על עצמנו, גופנו ופנימיתנו ולחבר את עצמנו, יותר ויותר,  להרמוניה פיסית ונפשית.

להרחבה על יסוד האש

להרחבה על יסוד האוויר

להרחבה על יסוד המים

להרחבה על יסוד האדמה

לחבילת התודעה מדברים יסודות

תודעת היסודות במצב החסד הפעיל