ההתמודדות עם כאב - חלק שני: הכאב כהרגל אוטומטי

לוהאריה | 30.11.2019

המשך לחלק הראשון - התמכרות לכאב

כאב שעולה יכול להיות תוצר של הרגל.

משמע, התרגלתם לכך שרצף מסויים של מחשבות או רגשות מעורר בכם תגובה של כאב ובכך התחושה של כאב היא סוג של אוטומט נפשי העולה כתגובה למחשבות ורגשות ספציפיים.

❓האם ניתן לשנות את התגובה האוטומטית למחשבות ורגשות ולהמיר אותה מכאב אל תחושות אחרות? בוודאי שכן.

זהו תהליך הקורה כאשר אתם מוכנים לשנות את הפרספקטיבה שלכם, להסתגל לחשיבה חדשה השופכת אור חדש על אירועים ומצבים בחייכם.

החשיבה החדשה מעניקה לאירועים השונים פרשנות שונה מזו אותה הכרתם ואליה הורגלתם עד כה, ובכך פותחת בפניכם אפשרויות חוויה ותגובה נוספות מלבד התגובה האוטומטית, הידועה והמוכרת של כאב.

כאשר תבחרו לשנות את הפרספקטיבה שלכם וממנה לשנות את ההרגל המחשבתי המעורר תגובה רגשית של כאב, תוכלו לפוגג בצורה מודעת את האוטומטים הנפשיים המעוררים בכם כאב:

🗝️ אתם תמצאו את עצמכם עוברים מתחושה של רחמים המלווים בכאב והזדהות ⬅ לתחושה של חמלה ואמפתיה המלוות באהבה וסולידריות.

🗝️ או תמצאו עצמכם עוברים מתחושה של געגוע, התרפקות על העבר וכאב פרידה ⬅ להודיה על כל מה שהתקיים בטרם הפרידה מתוך ההכרה שאהוב לבכם טמון בלבכם לנצח ללא קשר לזמן או מקום.

🗝️ אתם תמצאו כי אתם מחליפים את התחושות של כאב הנובע מפגיעות, טינה וכעס ⬅ ובמקומם בוחרים בכנות וסליחה המביאות עימן שקט נפשי וריפוי.

🗝️ אתם תרפאו כאב שמקורו בחרטה על בחירות שעשיתם, תחושת כישלון ונהייה אחר אירועי עבר ⬅ ובמקום זאת תבחרו בשחרור העבר, השלמה ושלמות פנימית, הליכה עם הפנים קדימה ומעבר מכאב הפספוס, ההחמצה והמבוי הסתום, לחוויה של תקווה, שלווה ורווחה.

הכאב הוא רק אופציה אחת, מתוך קשת רחבה של חוויות ורגשות העומדים לרשותכם.

הלמידה לעבור דרך הכאב ולהתייחס אליו באופן מודע ותבוני, מאפשרת לשחרר היקשרות לכאב, התבוססות בתוכו, שינוי התגובה האוטומטית המובילה לכאב ומעבר אמיץ דרכו אל עבר פרק חדש ונקי ממשקעים.

התמודדות עם כאב - חלק ראשון

התמודדות עם כאב - חלק שלישי
התמודדות עם כאב - חלק רביעיכאב כאפשרות אחת מתוך קשת אפשרויות רחבה