האתגרים שבחיבור לרצון

לוהאריה | 23.11.2019

למה הזיהוי של הרצון האותנטי והמזוקק עלול לאתגר

הרבה מהאנשים חונכו ללכת בתלם, לשרת נורמות, לעמוד בציפיות של אחרים ובכך בהרבה מובנים ״אולפו״ להתעלם מן הרצון הטהור שלהם, או לפרש את ההקשבה אליו כדבר ״אנוכי״ ש -״אינו מתחשב באחרים״, ועצם קיומו מעורר בהם בושה או אשמה.

בכך ההזמנה לזהות את הרצון המזוקק והאותנטי, או ההמלצה להקשיב לו וללכת אחריו, מעוררת בהרבה מן האנשים פחד, רתיעה, בלבול, התנגדות ומצוקה, מכיוון שהם לא כל כך יודעים איך לזהות מהו הרצון הטהור והאותנטי ואינם מורגלים לנהל עימו תקשורת.

כאשר מזמינים אנשים להקשיב לרצון המזוקק שלהם והם כבר מזהים את הרצון הזה, הדבר מעלה בהם לעיתים קרובות תחושה של קונפליקט פנימי הנובע מהתנגשות בין הרצון להיות נאמנים לעצמם לבין הנורמות המקובלות והציפיות של אחרים מהם.

כדי לאפשר לעצמכם להגיע באמת לעומקו של הרצון הטהור שלכם, ולהשיל מעליכם מערכות הסתרה, בלימה, הכחשה ומיסוך - אמצו הנחות יסוד והסכימו ביניכם לבין עצמכם לא לערער עליהן.

💡הנחות היסוד:

✅הרצון הטהור והמזוקק שלי הוא ״רצון-פעיל״, הוא פעיל בתוכי, נובע מן העצמי שלי ואינו מופעל על ידי משהו חיצוני.

✅הרצון המזוקק, אינו דווקא הגיוני, מכיוון שהוא רצון בלתי תלוי - משמע הוא חופשי ואינו מוגבל על ידי דימוי עצמי נמוך, נורמות מקובלות, תבניות, דעות קדומות או חוקים.

✅ההליכה אחר הרצון הטהור, המזוקק והאותנטי שלי אינה פוגעת באף אחד, אלא פותחת עבורי ועבור האחרים חלון הזדמנות לצמיחה, גדילה והתפתחות.

✅גם אם הנאמנות לרצון שלי עלולה לעורר דיס הרמוניה ביני לבין האחרים, זהו מצב רגעי הנובע מהפרת מצב קיים לטובת מצב חדש התורם לכולם, מפתח אותם ומעצים אותם.

✅הנאמנות שלי לרצון האותנטי והמזוקק, מהווה השראה לאחרים להיות נאמנים לרצון הטהור שלהם ובכך אני צומח והאחר מתפתח.

אמצו את הנחות היסוד הללו ואני מבטיחה לכם כי תוכלו לבטא יתר בהירות באשר לרצון שלכם ותעצימו את היכולת שלכם לגבות אותו ביומיום.

ארבעת השלבים להתרועעות עם הרצון שלכם הם:
❣️הכרה כי ישנו רצון מזוקק
❣️למידה לזהות אותו
❣️מחוייבות לאפשר לו לשמש כמצפן פנימי
❣️גיבוי את ההכוונה של המצפן הפנימי הזה במעשים יומיומיים

העבודה עם ארבעת השלבים הללו סוללת את הדרך למימוש עצמי במדרגה חדשה.

שלכם באהבה ורצון