ביחד יוצרים מציאות

לוהאריה | 28.05.2019

הי חברים,

רבים פונים אלי בתקופה הזו בשאלה כיצד אפשר בעוד רמה לסייע לכלל הציבור להתפקח, להתעורר ולהכיר באקוטיות של הזמנים בהם אנו מצויים, ובחשיבות הבחירות של כל אחד ואחת מאיתנו, קטנות כגדולות, לעיצוב המציאות בה אנו חיים.

בהמשך לבקשות הרבות, אני רוצה להביא אליכם מראה מקום המבוסס על דברים שכתבתי במענה לשאלה שהופנתה אלי לקראת ההפגנה החשובה ״חומת מגן לדמוקרטיה״ שהתקיימה בתל אביב.

הדברים הובאו מתוך רצון שכולנו, החברים ברשת שמשפיעה על המציאות, נחזיק בתוכנו את המציאות שאתאר כאן בהמשך הדברים.

חשוב כי נכיר בכך כי מציאות שכזו אפשרית, ונהדהד זאת במשותף על המרחב, מתוך כוונה לעצב את המציאות כמגשרי עולמות, הפורסים גשר בין המציאות הקיימת למציאות חדשה, פועלים במשותף במערך רשתי ויוצרים אלטרנטיבה ערכית, תודעתית, מודעותית ויישומית.

בנוסף, כל אחד ואחת מכם הקוראים את הדברים ולוקחים חלק ביצירת המציאות המשותפת, מוזמנים להתבונן כיצד ניתן להיות יותר פרואקטיביים ויוזמים במציאות החיים היומיומית ובכך להוות הוכחת היתכנות ומראה מקום לאחרים.

וכעת למראה המקום שיש בו היגדים והכרזות ליצירת מציאות משותפת.

מוכנים?

***

אנו מצויים בתקופה מהותית בתולדות מדינת ישראל, אשר סיימה 7 מחזורים בני 10 שנים שבהם נדרשה לחצות סף ולממש את המדרגה ההתפתחותית הבאה. אנו ניצבים מזה תקופה על המדרגה הבאה שתקבע את המסלול בו תנוע מדינת ישראל.

✔️ אנו מכירים בכך כי ניתן לנו כרשת אנושית ותודעתית להשרות השראה ולהשפיע על המציאות על מנת לאפשר למדינת ישראל לנוע למסלול אופטימלי של מימוש מועצם.

✔️ אנו מכוונים להכרה קולקטיבית כי בשלה העת לחציית סף תודעתית מודעותית וערכית, שחרור מסולמות ערכים מסולפים, שיבה לערכי מהות ועליית מדרגה המובילה את כל תושבי מדינת ישראל אל מציאות קיומית חדשה של שלום פנימי וחיצוני, הפריה הדדית, חופש ביטוי, שיוויון, אחווה ושגשוג מתוך יחסי גומלין הרמוניים בין אדם לאדם ובין אדם לטבע ולסביבה.

✔️ אנו מכוונים לכך שתיווצר התפקחות של תושבי מדינת ישראל, יציאה מדלת אמותיהם, ואיחוד על בסיס של חתירה ליושרה, מאור פנים, חיבור לחזון הרמוני ואחווה של שונים ומגוונים המתעלים מעל אג׳נדה פוליטית מתוך ההכרה כי רב הדומה על השונה והמפריד וכי לאמת פנים רבות.

✔️ אנו מעצימים מציאות שבה המנהיג הנוכחי מפנה את מקומו ועוזב את הזירה הפוליטית, מתוך כך שהוא נמצא בלתי כשיר ברמה הערכית והאישיותית. התכוונות זו אינה דנה באידאולוגיה ימנית או שמאלית מכיוון שהדבר נוגע לכשירות לתפקיד של הנהגה, הדורשת יושרה, מאור פנים, ניקיון כפיים והתנהלות בלתי אישית הרואה את תועלת הכלל.

✔️ אנו מכוונים להתעוררות של רצון קולקטיבי לשנות את חוקי המשחק ולהחזיר את הדמוקרטיה למצב מאוזן באמצעות גריפה ויציאה מן המפה הפוליטית של פוליטיקאים אשר אינם רואים את תועלת הכלל, פועלים בהיעדר יושרה ומבטאים אינטרסים מעוותים המזיקים ופוגעים בחברה.

✔️ אנו מעודדים ומעצימים מציאות שבה מתגבשת הנהגה חדשה, המנערת את המערכת הפוליטית, ואת שאר רשויות השלטון, מנקה אותן מתחלואיהן, מגדירה כללי משחק חדשים וערכיים, מבטאת פתיחות תודעתית לראיה רחבה, ומביאה פתרונות יצירתיים למצב הקיים, על מנת לשקם את המרקם החברתי ואת התשתיות השונות המגדירות חוסן חברתי וכלכלי.

✔️ אנו בוראים מציאות שבה נרקמת תשתית חוקתית המגינה על הדמוקרטיה ויוצרת איזון כוחות הרמוני בין הרשויות השונות כך שתתמוכנה זו את זו, תפעלנה בניקיון כפיים ומאור פנים ותשרתנה את המדינה ואת אזרחיה השונים והמגוונים, באופן המייצג את המגוונות שבחברה, ותורם לקידמה, חדשנות והתחדשות, יצירתיות והשראה.

✔️ אנו בוראים מציאות שבה מתגבשת שיטת ממשל המשקפת בבית הנבחרים את התמהיל החברתי המאוזן וההרמוני ביותר.

✔️ אנו מכוונים לניטרול היכולת של תאגידים, ומוקדי הון להשפיע על קבלת החלטות ועל תהליכי רגולציה, באופן הפוגע באדם וסביבה.

✔️ אנו בוראים מציאות שבה התקשורת נאמנה לתפקידה לשרת את הכלל ומבצעת זאת מתוך עשייה בלתי אישית ושקופה, נקיה מהשפעה או אינטרסים זרים, ומתוך יושרה, נאמנות למקור, פתיחות תודעתית וחיבור למהות ומשמעות.

✔️ אנו מכוונים לביסוס של תשתית לחניכה של הציבור לערות תודעתית ומודעותית, ראיית הקשר שבין בחירה, תוצאה והשלכות, זיהוי של שליטה תודעתית, תמרון וגניבת דעת, ובכך בהירות מחשבתית ורגשית אשר אינה ניתנת להשפעה שלילית והטיה מגמתית, נאמנות לערכי מהות וחתירה מתמדת לסובלנות, קבלת השונה, דיאלוג, הפריה הדדית, שלום פנימי, חופש ושגשוג מתוך גמישות ופתיחות לחדש.

✔️ אנו בוראים מציאות שבה המרקם החברתי והאנושי מתנהל בטוהר המחשבה, טוהר המילה, טוהר הלב, טוהר כוונה וטוהר המעשה מתוך שלום פנימי המקרין עצמו כשלום חיצוני.

✔️ אנו בוראים מציאות של אחווה, רצון טוב, ערבות הדדית, אחריות אישית ואחריות קולקטיבית.

הבה נחזיק יחדיו את המציאות הזו כמציאות נוכחת וקיימת.

מה שניצור הוא שיהיה ✨

שלכם בהמון אהבה ורצון 💗