אנו הגשר אל מציאות חדשה

לוהאריה | 06.01.2020

המציאות סביבנו משקפת אירועים קשים ומטלטלים המעוררים ברבים מאיתנו כאב עמוק, עצב ויגון.

משבר האקלים על תוצריו, השריפות באוסטרליה, המוות של הזוג שנתקע במעלית במהלך השיטפון בדרום תל אביב, קשרי-הון שלטון המחריבים כל חלקה טובה של חזון הרואה את טובת הכלל.

התעללות בבעלי חיים שצפה ברשתות החברתיות ושוברת את הלב.

ההתדרדרות של המערכת הפוליטית לתהומות של היעדר יושרה, ביזוי ערכים, ציניות ואופורטוניזם.

כל אלה ועוד ועוד אירועים הצפים, עולים, נחשפים ומטלטלים את כל מי שליבו פתוח וער, ואת כל מי שמחשבתו נתונה לא רק לעצמו אלא גם לסובב אותנו ולעולם שבו אנו חיים.

כתבתי כי אנו מצויים בתקופת מעבר אשר בה מתקיים מאבק כוחות בין ישן לחדש.

זוהי תקופה שבה נחשפים העיוותים שנוצרו במין האנושי ובתודעה האנושית, ומה שהיה מוסתר וחבוי, נחשף ונגלה, על מנת לאפשר את התמורה, את שינוי העומק ואת ההוקעה של כל אשר נוגד ערכים אוניברסליים אליהם שאפה האנושות מאז ומתמיד ומהווים את הבסיס ממנו תוכל להמשיך את קיומה, לצמוח ולשגשג.

ללא הערכים הללו, אשר מהם נדרש להפיק אמות מידה ונורמות חדשות, האנושות לא תשרוד, תכלה את עצמה ואת כדור הארץ ותתפוגג אל תהום הנשייה.

החשיפה אשר נוצרת מטלטלת רבים ומעוררת בהם כאב רב, אך לצד זאת היא מעודדת אנשים לנקוט עמדה ולצאת מן השרירותיות האדישות והפסיביות, להתאחד ולפעול ולהעצים מגמות התומכות ערכים וחזון.

מתוך הטלטלה והכאב, נובעות יוזמות, אנשים מתלכדים סביב אמת משותפת ונוצרים התעוררות, התפקחות ורצון לשנות ולהשפיע.

אני מייחלת בכל ליבי לימים שבהם השינוי התודעתי והמעשי יתרחש לא מתוך טלטלה, כאב וסבל אלא מתוך רצון פשוט לשינוי ומוכנות אמיצה לערער על הקיים, להוקיע את הבלתי ראוי ולהתחדש.

בזמן הזה, בו אנו חיים, חשוב כי לא נתמקד בפערים ובצרימות, נעבור דרך הכאב והצער, וניצור באמצעות כל אחד ואחת מאיתנו ובאמצעות כולנו יחדיו, גשר אל מציאות חדשה.

המציאות החדשה מונכחת מדי יום ביומו באמצעות כאלה הבוחרים לשים את הדגש והמשקל על המגמות שברצונם להעצים. כך נבנה הגשר.

אלו אנשים שאכפת להם ובוחרים לפעול, לנקוט עמדה ובאומץ לב חיים את הערכים שהם מאמינים בהם, מעודדים את האחרים לעשות זאת ופועלים הלכה למעשה מתוך עוצמה, יושרה, אכפתיות, אהבה, חסד, מאור פנים, טוהר, חדשנות, תבוניות, רוחב יריעה וחיבור לחזון שיש בו קידמה.

אנחנו האנשים הללו. כל אחד ואחת מאיתנו. כל אחד מכם הקורא את דבריי והם מעוררים בו רצון והסכמה, תחושת מסוגלות ועוצמה.

אני מושיטה אליכם את ידיי, ואוחזת בידכם. אנחנו קשורים זה לזה בקשרים עתיקי יומין המחברים אותנו יחדיו ומשרטטים את גורלנו כאן על פני האדמה.

ביחד נחזיק את הגשר אל העתיד אותו אנחנו רוצים ליצור.

מה שניצור הוא שיהיה.
לוהאריה