סדנת מחינוך לחניכה

מחינוך לחניכה
 

 
 

המציאות בה אנו חיים הולכת ומשתנה בצעדי ענק .

אלו שינויים המשפיעים על כל תחומי החיים, וביניהם על מערכת החינוך, המבנים המשפחתיים, והאינטראקציות בתוך התא המשפחתי.

אל תוך תקופה זו, מגיעים הילדים החדשים, אשר מחוברים לתדרי העידן החדש ומבטאים את החיבור לנביעה פנימית אותנטית, ועוצמה מוגברת של כוחות יצירה, בריאה, מעוף ודימיון.

הילדים החדשים באו לשנות את המסגרות הקיימות ומזמינים אותנו להתרחב אל עבר אופייני פעולה חדשים.

הם מזמינים אותנו להיפגש עם שאלות מהות חשובות, להתבונן על תפישת החיים שלנו, מערכת האמונות, המסקנות ואורחות החיים, ולבחון את הערכים והעקרונות על פיהם אנחנו מתנהלים ואותם אנחנו מנחילים הלאה לדור העתיד.
 

המסגרות, הנורמות ואופייני הפעולה על פיהם אנחנו גדלנו, שונים מהדרך שבה ילדינו גדלים ומהעולם אליו הם נחשפים.

תקופה זו מבקשת מאיתנו לסגל דרכי התבוננות חדשות, הבנה אחרת ועמוקה יותר של ילדינו, יכולת להתאים את המסגרות הקיימות ולשנותן באופן שתתמוכנה את טיפוח הייחודיות של הילד והנביעה הפנימית שלו, לצד הקניה של סולם התנהלות ערכי, ופיתוח מיומנויות חברתיות.

לאורך שנים רבות מלווה האוניברסיטה הקוסמית תהליכי התפתחות וטרנספורמציה אישיים ומשפחתיים.

במסגרת תהליכים אלו נוצרו והתבססו שיטות טיפול, אבחון ופעולה הנוגעות ליחסים בין הורים לילדים, ואנשי חינוך, כמו גם הבאה של תודעה ופרספקטיבה חדשנית לגבי הילדים החדשים וכיצד ניתן לנו לתמוך אותם.

האוניברסיטה הקוסמית שמחה להציג סדנה בת 6 מפגשים שבועיים, בה אחת לשבוע, באופן ממוקד, ניגע בנושא מוכר ביחסי הורים-ילדים-אנשי חינוך.

המפגשים יחשפו תפישה ופרספקטיבה חדשות, הניגשות ליחסים עם הילדים מתוך הכרה בגבהים החדשים אליהם יכולה לנסוק מערכת החינוך הנוכחית והדינמיקה בין הורים וילדים, וזאת מתוך הכרה בילדים עצמם כיכולים ורוצים להיות שותפים ביצירת מציאות החיים שלהם.

זוהי נקודת מוצא שתאפשר לילדים רבים החווים קושי, ליצור השתלבות הרמונית בחברה ובמסגרות השונות, ופותחת פתח למימוש הפוטנציאל הגלום בהם.

בכך נוכל לנוע יחד כחברה אל עבר תפישת עולם וירטואוזית, גמישה, סקרנית וחדשה המאפשרת לבנות גשר בין מערכות החינוך הקיימות, למערכות של חניכה, בהן הילדים לוקחים חלק כשותפים פעילים.

הסדנה מתאפיינת במתן כלים פרקטיים יישומיים לגבי הנושאים השונים בהם נעמיק.

סדנת "מחינוך לחניכה" מובילה בתהליך המזמין את ההורה ואיש החינוך להתרועע עם העצמי האותנטי שלו ושל הילד ועם הבנות ותפישת עולם המעניקה משמעות חדשה לתהליך החינוכי, לבטא מוכנות ליצור שינויים הלכה למעשה בחיי היומיום ולאמץ גישות חדשות.
הסדנה מזמינה אותנו, הורים ואנשי חינוך, לקבל פרספקטיבה, כלים ומיומנויות חדשות כיצד לגשת לילדינו.

בין הנושאים בהם ניגע בסדנה:

  • מי הם הילדים החדשים?
  • מהם האתגרים של הילדים החדשים?
  • ערכים ככלי לחניכה
  • זיהוי הרצון האותנטי של הילד כמפתח להתפתחות
  • גבולות ככלי להתפתחות והעצמה
  • סמכות הורית מתוך משמעות
  • השתקפויות
  • חניכה לעומת חינוך
  • ועוד...

המפגשים בסדנה מורכבים משני חלקים, בראשון הרצאה מרכזית בה נעסוק בנושא מסוים, ובשני, נחקור את הנושא לעומק בקבוצות עבודה קטנות.

הסדנה הינה בהנחיית טלי פורטנוי וצוות האוניברסיטה הקוסמית.
פתוחה לכלל ואינה דורשת ידע מוקדם.

פרטים  על סדנאות ואירועים של האוניברסיטה הקוסמית

 

ברעות ובשמחה לבאות,

צוות האוניברסיטה הקוסמית

info@cosmic-university.net