מסר לרשת - בעד מה אתם?

בעד מה אתם?
 

לוהאריה
18.12.2018

 

ישנם כאלה המעדיפים להגדיר עצמם דרך יציאה כנגד, במקום פעולה בעד.

הדבר יוצר תחושה אשלייתית של משמעות, ושל הגדרה עצמית שבה האדם חש שהוא משמיע את קולו הייחודי, ושהוא בעל עוצמה ויכולת להשפיע.

בפועל התנהלות שכזו יוצרת חוויה פנימית של חיכוך, קונפליקט וקושי וממקדת את תשומת הלב במאבק שיש בו התנגדות ורצון להרוס, במקום בחוויה פנימית של יצירה והעצמה של הדברים אותם רוצים לבנות ולקדם.

לעיתים, ההעדפה לצאת כנגד במקום לפעול בעד, נובעת מתודעת המאבק והמלחמתיות הרווחת באנושות ומן הנורמה הקובעת כי ״רק בכוח ניתן להשיג תוצאות״.

לפעמים המאבק והתנגדות יוצרים חוויה של צדק הממלא חלל פנימי ומסייע להתגבר על תחושת חוסר ערך וריקנות.

לעיתים היציאה כנגד נובעת מכך שלאדם אין באמת מצע פנימי אותו הוא מבקש להגשים ולממש. בכך, מתוך חוסר פנימי ותסכול, הוא יפנה כנגד ובכך ירגיש שהוא בא לכדי ביטוי. (הדבר מאפיין מחאות היוצאות כנגד תופעה מסויימת אך בפועל אינן מציעות פתרון לתופעה ובכך דועכות ללא כל השפעה).

כאשר אתם מבקשים ליצור שינוי התמקדו ברעיון אותו אתם רוצים לקדם, בתשתית אותה אתם רוצים ליצור, במהות ובמשמעות שאתם מבקשים לבטא, ונתבו את האנרגיה שלכם ליצירה ובניה.

הדבר יצור מרחב של השראה ועשייה שיש בו שלום, נביעה מן היש וביטוי קולח והרמוני שאינו מותנע על ידי התנגדות שלילית אלא על ידי עוצמה חיובית.

בעד מה אתם?

שלכם באהבה ורצון ❤

קרדיט תמונה: האוניברסיטה הקוסמית