מחולל טיפול, התאמה וחניכה

מחולל טיפול, התאמה וחניכה

 

 

אנו שמחים לשתף אתכם בפעילות של מחולל טיפול, התאמה וחניכה, או בשמו הקצר - "מחולל חניכה", וזאת כחלק מהרצון להציג את אופייני הפעולה של האוניברסיטה הקוסמית.

מחולל חניכה עוסק במגוון תהליכי טיפול וליווי פרטניים (עליהם נרחיב בהמשך), המוצעים לאנשים המבקשים להתפתח ולהתעצם.

במסגרת תהליכים אלו, מתאפשר לאדם ליצור שינויים בדפוסי חשיבה, מבני נפש, חוויות רגש, הרגלים והתניות, ולבסס מציאות יומיומית חדשה.

כמו כן, מחולל חניכה מלווה ומכשיר את מערך המטפלים של האוניברסיטה הקוסמית, על בסיס רציף בתהליכים של התפתחות.

מהו מערך המטפלים של האוניברסיטה הקוסמית?

מערך המטפלים מורכב ממטפלים אשר לומדים בנתיבי ההתפתחות שהאוניברסיטה הקוסמית מציעה, ואשר מחויבים ליצירת תהליכים פנימיים שלמים ומלאים, המתואמים לסולם הערכים שלה.

במערך זה מצויים מטפלים בעלי ניסיון בתהליכי התפתחות וטרנספורמציה.

המטפלים במערך מלווים כולם בתהליכים אישיים וקבוצתיים, ומקבלים הכשרות ייעודיות שמפתחות את יכולות הטיפול והאבחון שלהם, ואת היכולת ללוות אנשים בתהליכי טרנספורמציה הלכה למעשה.

כיצד פועל מחולל טיפול, התאמה וחניכה?

אל המחולל מגיעות פניות על בסיס שוטף, הן מתלמידים פעילים של האוניברסיטה הקוסמית, והן מאנשים שאינם תלמידים ולכל אחד מותאם מטפל בהתאם לתהליך בו הוא מעוניין.

מהם סוגי הטיפול שאנו מציעים?

סוגי הטיפול הינם מגוונים, ומותאמים לרצון והדרישה של הפונים, כאשר ישנן פגישות במגוון תחומי החיים ובכל מיני רמות העמקה - החל מפגישות בנושא אתגרים נפשיים, מערכות יחסים וזוגיות, משפחה, קריירה, ויעוץ עסקי, ועד לחניכה המציעה תהליכי טרנספורמציה מתקדמים אשר מכשירה ומסייעת להתנהלות אנושית, תבונית וקולחת המתואמת לעידן החדש. כל זאת, לאור עקרונות הפעולה, וסולם הערכים שהאוניברסיטה הקוסמית מייצגת ומובילה.

מי פונה אלינו?

- אנשים בתהליכים פרטניים, כולל ילדים ובני נוער
- זוגות
- משפחות בקומבינציות שונות (אחיות, אב ובת ועוד)
- ליווי ויעוץ עסקי לפרטים או קבוצות

סוגי הטיפול שאנו מציעים:

- מפגשי טיפול הכוללים שיחה, כלים של זיהוי ופענוח, וטיפול בכלים אנרגטיים
- עבודה עם קלפי טיפול ייעודיים ממגוון ערכות הקלפים שמציעה האוניברסיטה הקוסמית
- שילוב של גישות טיפול שונות (טיפול באמנות, תנועה ועוד)
- טיפול בשיטת לוהאר טיקה

כיצד המחולל יוצר את ההתאמה בין המטפל למטופל?

חברי המחולל מתכנסים לפחות פעם בשבוע בכדי לתת מענה לפניות השוטפות.

החברים במחולל מתמחים בתהליכי טרנספורמציה הלכה למעשה, עוברים אותם על עצמם, מכירים את דרגות הפיתוח השונות ובעלי מיומנויות גבוהות באבחון תהליכים התפתחותיים, דגימה והתאמה בין מטופלים למטפלים.

ההתאמות בין המטופלים למטפלים, נעשות על בסיס דגימה אנרגטית תוך התייחסות לצרכיו הספציפיים של המטופל והתאמה למטפל רלוונטי. 
תהליך זה הינו תהליך ייחודי שמאפשר ליצור התאמה מזוקקת ונטולת פניות.

ביסוס התהליך על דגימה אנרגטית טומן בחובו את רצונו של האדם, האתגר ההתפתחותי בו הוא מצוי, הפתרונות אותם הוא מבקש ליישם, הסף ההתפתחותי בו הוא נמצא, וזיהוי המטפל/ת התואמים לו ביותר לתקופה הנוכחית.

על מנת ליצור את התהליך הזה, חברי המחולל בונים אטמוספירה תידרית יעודית שיש בה את טוהר הכוונה וטוהר הלב כלפי הפונים, את המיקוד והבהירות, את הפרספקטיבה הרחבה ואת הרצון להיטיב, לקדם, ולסייע.
במהלך תהליך הדגימה מגיעים לאמת משותפת המקובלת ומוסכמת על כל חברי המחולל וכך נוצרת ההפניה למטפל הרלוונטי.

חשוב לציין כי למטפלים רקע מגוון ורחב וכי הם מחזיקים מיומנויות, ניסיון וכלים שונים ומגוונים. 
לעיתים, יתכן ובהתאמה בין מטופל למטפל נמצא גם סיפור חיים דומה ואתגרים דומים שאותו מטופל פוסע בהם כעת ואותו מטפל פסע בהם לא מכבר – ולעיתים נגלה סיפור חיים ושפה שונה, שרק כאשר נעמיק בתהליך נוכל להבין מה אותו מטפל מאפשר לנו וכיצד התהליך עימו מרחיב אותנו אל עבר אזורים חדשים והשמשת פני ביטוי חדשים.

חשוב לדעת...

מחולל חניכה מתכנס ומשקיע זמן, אהבה ורצון כלפי הפונים, על מנת ליצור שקלול אופטימלי עבורם, ברמה בלתי אישית.

בכל התאמה מושקעת אנרגיה רבה, רצון טוב ואכפתיות, מתוך ראיית התועלת הגבוהה של הפונים והרצון לאפשר להם הזדמנות לנוע אל עבר מדרגה פנימית חדשה, שיש בה רווחה.

- האוניברסיטה הקוסמית אינה גובה תשלום מהמטופל או עמלות מהמטפל בעבור יצירת התיאום – פעילות המחולל נעשית מתוך רצון טהור לאפשר התפתחות אישית מועצמת לכל אדם החפץ בכך.
- השקלול נעשה בתשומת לב רבה והינו בגדר המלצה בלבד. 
- ניתן בכל שלב לפנות למטפל אחר בהתאם לנביעה פנימית או לפנות לדגימה חוזרת
- אל המחולל ניתן לפנות דרך המייל:
haniha@cosmic-university.net

מה הכיף בעשייה?

או וואה... הרבה כיף 

נתחיל בכך שזו זכות גדולה מאוד להיות במחולל זה מתוך הבנה של המזור, התמך, הסעד, הריפוי, והטרנספורמציה שהוא מאפשר לאנשים ולמרחב.

היכולת ליצור התאמה אופטימלית, חליפה תפורה לפי מידה, בין אדם למטפל הינה נדבך מרכזי בחזון של האוניברסיטה הקוסמית וזוהי זכות גדולה, אחריות גדולה ועונג רב הממלאים אותנו באושר.

אנו נהנים לקדם ולהנכיח את סולם הערכים ועקרונות הפעולה של האוניברסיטה הקוסמית, ולהכשיר מטפלים לתנועה טיפולית שאינה נאחזת, אינה יוצרת תלות, או קפיאה על השמרים, אלא יוצרת כל העת התחדשות ודינאמיות.

אנחנו מאד אוהבים לפתח כלים ומתודות טיפוליות חדשניות, ליצור שילובים שלמים ומלאים של טכנולוגיה ואבולוציה, ולהעביר אותם הלאה בעבור מערך המטפלים, ובעבור המרחב.

מה עוד אנחנו רוצים לספר עלינו?

שיש בנו רצון עז ומשאלת לב עמוקה לסייע, לקדם ולתמוך.

שיש בנו המון אהבה לאדם, רגישות רבה לדיוק מתוך ראיית האחר, ושהניסיון שלנו (האישי והמשותף) במגמת ההבנה הכוללת והטיפולית את נפש האדם, ובמגמת היבטי החניכה והחיבור לראייה ההוליסטית שמגשרת בהרמוניה בין נתיב הנשמה לאדם - הוא רחב עד מאד ועומד לשירותכם.

ברצון טוב, רעות עמוקה ונכונות לסייע,
מחולל טיפול, התאמה וחניכה.
מייל: haniha@cosmic-university.net