האוניברסיטה הקוסמית - המרכז להתפתחות

האוניברסיטה הקוסמית

 

cosmic-university

 

בשנת 2007 הותנע מהלך רחב יריעה, אשר הוביל לכינונו של "בית הפשטות שבאלוהות" שהוקם בארץ, עם כוונה לבסס שלוחות בעולם.

"בית הפשטות שבאלוהות", היווה את המרחב להבאה לידי ביטוי של תודעה ועקרונות פעולה עתידניים וחדשניים, שמהם נולד מרכז לימודי ענף, שהינו "האוניברסיטה הקוסמית" אשר מכוננת באופן שוטף ועקבי לימודי תודעה, מודעות, חניכה, הגות, מחקר ופיתוח ומודלים ארגוניים, בדגש על חדשנות ועתידנות בהווה.

המרכז להתפתחות של "האוניברסיטה הקוסמית", הינו מרכז, המעניק לבאים בשעריו ידע תבוני מתקדם, אשר הובא לידי ביטוי ופותח על ידי נילי בכר בשיתוף פעולה עם סגל של מנחים, מטפלים וחונכים, אשר פועל באופן שוטף, על מנת לקדם את מטרות המרכז, לקידום חברה אנושית מודעת וערה ולרווחת הכלל.
 

מוזמנים לצפות בסרטון המביא על קצה המזלג את פועלה הרחב של האוניברסיטה הקוסמית בשנה החולפת

 

תכנית הלימודים הינה ענפה ומגוונת וכוללת עשרה מודולים, שהינם הבסיס לידע עשיר ומרובד, הטומן בחובו מדרגות להתעלות תודעתית, מודעותית, מחשבתית, הכרתית, רגשית, נפשית ופיסית.

בנוסף, "האוניברסיטה הקוסמית" מקיימת נתיבים קצרי מועד, ייעודיים ומגוונים, אשר מעניקים ללומדים, באמצעות טכניקות אנרגטיות ומודעותיות, מבט חדשני ותהליך אישי, אשר נבנה בהדרגה ומאפשר, לבוחרים בכך, חיבור פנימי מזוקק, המוביל להתנהלות, שהינה בראיית היש והקיים, בחיבור לעוצמה ולשפע פנימיים, המאפשרים השפעה והדהוד מועצם, ברצון טוב על האחרים, מתוך ההכרה, כי הפרט והכלל שזורים כאחד.

 

אופיין הפעולה במרכז להתפתחות

האוניברסיטה הקוסמית פועלת באופן מתודולוגי, מודולרי רב שלבי, בעזרת ספרי לימוד, תכנים וויזואליים, אודיו ועוד, המלווים כל מדרגת התפתחות.

כל מפגש לימודי אורכו כ-4 שעות ונוכחות התלמידים מחויבת, על מנת לעבור לשלב הבא. בנוסף נערכים מפגשי תרגול, מפגשי האצה, מפגשי הגות, מחקר ופיתוח, מפגשי יעוץ וחניכה תודעתית ותפקודית.

האוניברסיטה הקוסמית רואה בהעברת מסריה שליחות עומק מכוננת, אשר תלך ותגדל ותתפוס תאוצה, בארץ ובעולם, מתוך הייחודיות התהליכית ועומקו של הידע המונחל והמועבר לתלמידי המרכז.

כיום, לומדים את מידעי "האוניברסיטה הקוסמית" כ-800 תלמידים פעילים בקבוצות ברחבי הארץ ובעולם וקבוצות נוספות נפתחות כל העת.

הידע שמביאה "האוניברסיטה הקוסמית", הינו מגוון, רחב יריעה ומכסה ספקטרום עשיר של ערוצים ותחומים מן המדע, רפואה, פיסיקה, רוח, מודעות, חברה, כלכלה ועוד, המבוססים על ראיית עולם עתידנית.

פרטים על קבוצות חדשות 

ליצירת קשר לשאלות ופרטים על האוניברסיטה
 

ייעוד

החזון והייעוד של "האוניברסיטה הקוסמית", הינו הנחלה של תודעה וידע חדשניים, לקידום האנושות אל עבר אחדות, רווחה, קיימות ושפע, הנובעים מהתעוררות פנימית, המובילה לשינוי אבולוציוני ולפיתוח יכולות, שיש בהן התעלות מעל מגבלות הנפש והחומר והיתפתחות לספי תודעה חדשים, המובילים למציאות אישית וכוללנית חדשה.

מטרת העל, הינה ביסוס התנהלות, כחברה אנושית, המחוברת לשורשיה הקוסמיים הפועלת מתוך תבוניות, שלום, אחדותיות והבנה, כי הכל שזור בהכל וכי כולנו אחד.

"האוניברסיטה הקוסמית", מקיימת על בסיס קבוע פעילויות של הגות, מחקר ופיתוח ועוסקת, כאמור, בתכנים המהווים מיפתחים להסרת הערפל בכל הנוגע לתחומי המדע והרוח ואפשרויות לקפיצות הדרך באבולוציה ובטכנולוגיה, על כל המשתמע מכך.

 

מהות השם האוניברסיטה הקוסמית

המושג "האוניברסיטה הקוסמית" נועד לבטא את חזוננו ואת יעודנו והוא בא להדגיש ולהמחיש אופיין פעולה עם עולם הרוח ואת הקשר הבלתי אמצעי המתקיים עם עולם זה.

החיבור בין שתי המילים "האוניברסיטה הקוסמית" מייצר ומייצג את שיתוף הפעולה המלא בין המילה "האוניברסיטה" – שמהווה מכלול שלם של נושאים רבים ומגוונים, עתידניים וחדשניים, הנלמדים והנרכשים במרכז להתפתחות עם השילוב של המושג "קוסמי", המלמד על ההקשר הרחב והקונטקסט המלא בו הדברים נלמדים ומועברים, אשר אין בהם מן המקומיות, אלא יש בהם הקשרים קוסמולוגיים מלאים ורחבים עד מאוד המציעים התבוננות חדשה מן האופן הקונבנציונלי בו מובעים הדברים בעולם התוכן הקיים.

"האוניברסיטה הקוסמית," מציעה לבאים בשעריה הן אפשרות לעבור שינוי אבולוציוני, תודעתי, מודעותי בפריזמה רחבה, אשר אוגדת בתוכה הקשרים לתחומים רבים בחייהם ומכאן השימוש במילה "אוניברסיטה" והן קונטקסט רחב יותר Universe – "יקום" באנגלית ו-"הכול הופכים לאחד" בלטינית, המלמד על ההקשרים הכלל יקומיים, אשר נלמדים ומובעים בהרחבה במרכז להתפתחות ומביאים באופן ייעודי לכלל, קיימות של מוסד חדשני, אשר אוגד בתוכו את העצמת הפרטים וביסוס מובהקותם האישית ובכך, העצמת הכלל.

"האוניברסיטה הקוסמית", אינה מעניקה כל תואר אקדמי ואינה מתעתדת לעשות כן בעתיד, זאת מאחר ואינה מאמינה במבחנים חיצוניים, אלא באחריות אישית ופעילות פנימית מגבה. תפישת העולם של "האוניברסיטה הקוסמית" היא כי הפנימיות הינה כזו הקורנת על סביבותיה ובכך לא מתקיים הצורך בתארים או איצטלה חיצונית, המעידה על ההתפתחות הפנימית.

"האוניברסיטה הקוסמית" מכוונת לתאימות פנימית ולגיבוי ערכי ונפשי, להכלת תודעה, אופייני פעולה ותפקוד חדשניים, מהות ומשמעות.

החיבור למהות ומשמעות מוליד משמעת פנימית ומכך, תנועה אשר מובילה להתפתחות הבאה לידי ביטוי בתוצאות, הלכה למעשה, כאמור, ללא צורך בתארים המעידים על כך.