בעלי החיים - בני ברית בשירות האנושות

בעלי החיים - בני ברית בשירות האנושות

 

לוהאריה
29.9.2018

 

 

הקדמה - עידן הקארמה מסתיים

עידן הקארמה הסתיים ואנו מצויים במעבר למרחב חדש של התפתחות, המאפשר לחוות נתיבי חיים נטולי קארמה.

זהו תהליך אבולוציוני המתרחש בהדרגה, ומשנה את כל יחסי הגומלין של האנושות עם התשתית שהגדירה את החיים על פני האדמה.

שינוי זה נוגע בכל תחומי החיים, ומשנה נורמות ואופייני התנהלות, לטובת התנהלות חדשה, הנובעת מהתעוררות תודעתית, התפקחות ושינוי תפישת העולם.

לאורך העשור הנוכחי, והעשורים שיבואו אחריו, נהיה עדים לשינוי זה שיגע במערכות היחסים, המשפחות, הילודה, התזונה, המגדר, הדתות והמסורות, הכסף ומערכות ההון, הצריכה, התעסוקה, האמנות והתרבות ועוד ועוד.

הסגירה של מחזורי הקארמה, תשחרר את בני האנוש ממטענים הטמונים בהם אשר הפעילו אותם פעמים רבות ללא כל שליטה והגדירו את תפישת העולם וחווית החיים.

הדבר ישפיע על מערכת היחסים עם כדור הארץ, ועם עולם החי והצומח המקיף אותנו ומעשיר עד מאוד את חווית החיים האנושית.

כיצד הדבר משפיע על בעלי החיים?

במהלך ההעברה של מסלול הכשרת מטפלים בשיטת הטיפול לוהאר טיקה 2, העוסק בשחרור קארמה ורקימת חוזה ביודעין, עלו שאלות הנוגעות ליחסים ההדוקים הקיימים בין בני האנוש לבין בעלי החיים:

• האם גם לבעלי החיים יש מערכת קארמות? 
• האם גם בעלי החיים לכודים במחזוריות של הקארמות ? 
• האם גם הם מגיעים, כמו בני האנוש הלכודים במחזורי הקארמה, שוב ושוב לאותה משפחה או אדם על מנת להביא את הקארמה להשלמות?

מי הם בעלי החיים?

התשתית לנוכחות בעלי החיים על פני האדמה, הינה תשתית שונה מן התשתית המאפשרת לנשמות להתגלם בגופים פיסיים ולהתנסות במערכת המציאות של עולם ארץ, החומרי והגשמי.

לבעלי החיים אין נשמה פרטנית, אלא הם חלק משדה תודעה קולקטיבי, שהינו שדה תבוני השולח ומשגר אל עולם של ארץ נציגים משדה התודעה המתגלמים כבעלי חיים.

ישנם שדות מגוונים, המייצגים אוריינטציות רבות ושונות, המשגרים היבטים של עצמם-היבטים של שדה התודעה, אל תוך ממלכת החי והצומח ובכך יוצרים את העושר והמגוונות האדירים המקיפים אותנו ומאפשרים לחוויה האנושית ליהנות ממבחר עצום של נופים, צבעים, אזורי אקלים צמחיה ובעלי חיים.

אנו רואים את הקישוריות ההדוקה שבין בני האנוש לבעלי החיים במסורות השונות, בטקסים, סיפורים ומשלים, במיתולוגיה, בארכיטיפים השונים הקשורים לבעלי החיים, בהגות ומיסטיקה, בתחומי הרפואה העממית, בתזונה, בהפקת מוצרים שונים ועוד ועוד.

ככל שהתפתחה האנושית, כך השימוש בבעלי החיים, התרחק מיחסי גומלין של הוקרה ולמידה, הנאה והפריה הדדית וחיבור רוחני שיש בו קבלת מסרים והשראה, והפך לתעשיה מנצלת הרואה בבעלי החיים מוצר ותו לא.

 על יחסי הגומלין של האנושות עם עולם החי ועם מזון תזונה והזנה מוזמנים לקרוא ולהעמיק .


 

בעלי החיים - אינטילינגציה תבונית השזורה אל תוך מערכת המציאות

ניתן להתייחס לממלכת החי והצומח כאל "תוכנה" הפועלת ביחסי גומלין הדוקים עד מאוד עם ה"תוכנה" המגדירה את מערכת המציאות של עולם ארץ ובכך מעשירה אותה ותומכת אותה.

שדות התודעה הקולקטיביים של בעלי החיים, משגרים עצמם אל תוך רכיבים ייעודיים בתוך התוכנה הזו בהתאם לאוריינטציה של כל שדה תודעה שכזה: בתוך המים, על פני היבשה, מתחת לאדמה, בשמיים, על העצים, בתוך סבך העשבייה, בסוונה, במדבר, בקוטב, באזורים הטרופיים ועוד ועוד

עכביש הטווה את קוריו פינגווין המדדה לו על פני הקרח  דוב הנם את שנת החורף  עורב המתהלך על הדשא בהליכה מוקיונית , נחש המשמיע רחש בתנועתו בתוך ערימת עלים  חיפושית המנצנצת בשמש  קופיף המתנדנד על ענף  לוויתן המשייט לו בעוצמה ותבונה בים  חתול המגרגר להנאתו בשמש  כלב המתבונן על בעליו באהבה  ינשוף הנושף את נשיפות הלילה שלו  פרה המלקקת בלשונה את ידנו המושטת – כל אלה ועוד המון המון נוספים, הינם ביטויים של שדות תודעה שונים ומגוונים, אשר יוצקים את מהותם אל תוך המטריצה של ממלכת החי ומאפשרים לה לבוא לכדי ביטוי כמערכת חכמה ויפיפייה הקשורה בקשר הדוק לאנושות ולגאיה (שדה התודעה הפלנטארי, המהווה את האינטליגנציה הנפלאה התבונית והאוהבת של כוכב ארץ).

 הזמנה להעמקה בהבנת שדות התודעה של בעלי החיים 

 לקריאה, האזנה והתרועעות עם קולה של גאיה המשחררת את האנושות מכל מטען קארמתי אל מולה 
 

 

הבה נחזור לשאלות שלנו –
האם בעלי חיים לכודים במחזורי הקארמה?

בעלי חיים אינם מחוייבים כלפי מחזורי הקארמה.

שדות התודעה הקולקטיביים של בעלי החיים השונים מחוייבים כלפי האנושות, כאשר מחוייבות זו הינה לסייע לאנושות בתהליכי ההתפתחות שלה על פני אדמה, באופנים שונים ומגוונים.

מתוך כך, משגרים שדות התודעה השונים של בעלי החיים נציגים, על מנת לסייע לבני האנוש במימוש חוזים וגם בסגירת קארמות - אך אין לשדות התודעה הקולקטיביים הללו קארמה, אלא כאמור, תלות במחזורי הקארמה האנושיים ומחוייבות כלפי בני האנוש.

נתיב החיים של בעלי החיים קשורים בקשר הדוק למחזורי התפתחות קוסמיים המשפיעים על האקלים בכדור הארץ ועל סביבת המחיה.

מאחר ובעלי החיים קשורים בקשר הדוק למערכת המציאות של עולם ארץ, הם מושפעים מאוד מן הלכידה של האנושות במחזורי הקארמה ושיבוש יחסי הגומלין עם גאיה ועם החיים השונים המתקיימים בה.

מתוך כך, מושפעים שדות התודעה הקולקטיביים של בעלי החיים, והנציגים שלהם המחוייבים כלפי גאיה וכלפי האנושות, מן הבחירה החופשית האנושית ותלויים בה עד מאוד.

ככל שבני האנוש משחררים את הקישוריות למוקדי ההשפעה היוצרים אופייני התנהלות מסולפים ומעוותים, כך הם משחררים את עצמם מחזורי הקארמה ופותחים עצמם למערכת המציאות של "כדור הארץ החדש".

כאשר יוצרים בני האנוש את האבולוציה וההתפקחות המשחררת אותם ממחזורי הקארמה - כך הם משחררים את בעלי החיים מן הדינמיקה המתקיימת כיום, אשר פעמים רבות יש בה סטייה גדולה מכוונת המקור, ניצול של בעלי החיים, שימוש בהם לרעה וכילוי שלהם.

מתוך תהליך זה נוצרת תשתית חדשה המאפשרת לבעלי החיים לבטא עצמם באופן שונה ממה שהיה מוכר עד כה ולהתמזג אל תוך מערכות יחסים חדשות המבוססות על עקרונות העידן החדש.

מגמות ההתעוררות השונות המתקיימות בקרב האנושות בהקשר לבעלי החיים, הינם ניצנים להשלמות קרמתיות בקרב מובילים וליצירת אלטרנטיבות. אנו רואים כי ישנם פעילים רבים למען בעלי החיים.

פעילים אלו עסוקים בהסברה, שינוי המודעות והתודעה הקולקטיבית, חילוץ והצלה, מחאה ופעולות אקטיביות לשינוי פרקטיקות קיימות וגם ביצירת חלופות המייתרות את השימוש בבעלי חיים ומאפשרות ליצור סגנון חיים חדש נקי מגזל, ניצול, שרירותיות ואטימות.

העתיד צופן לנו גילויים חדשים על בעלי החיים, וחלון הזדמנות ענק לכינון יחסי גומלין חדשים איתם הטומנים בחובם גובה עיניים, הנאה, הפריה, ותקשורת חדשה ורב ממדית.

מה שניצור הוא שיהיה