אין מחלה שלא תלויה בנפש

אין מחלה שלא תלויה בנפש

 

לקריאת הכתבה ליחצו על התמונה

 

בכתבה מספר ד"ר נאדר בוטו, קרדיולוג ומצנתר, על התהליך האישי והמרתק שלו, בו שאלות מהות רבות אשר עלו לו לא קיבלו מענה שלם מתחום הרפואה והמדע, מה שהוביל אותו בדרך של ניסוי ותהייה ליצירת ממשק לעולם הרוח.

בין היתר הוא משתף בהתבוננות שלו על הרפואה המערבית ובהבנה העמוקה שלו: "אין מחלה אחת בעיני שלא תלויה בנפש... הנפש כואבת הרבה לפני הופעת המחלה הפיזית. זה איתות, כמו מנורה שמהבהבת לפני שהאוטו עוצר. אבל מה אנחנו עושים? מכסים את הנורה. במקום לשאול מה יש מאחורי הסימפטום, למה כואב לי?"

פעמים רבות כאשר ישנו היבט המבקש מענה בפנימיותנו, כגון: טראומות, זכרונות עבריים, איכויות המבקשות התמרה, שינוי ועוד, אשר לא מקבלים את המענה או "נבלעים" להם בחיי היומיום, הדבר יכול, בין השאר, לתת אותותיו ברמה הפיסית והנפשית ולבוא לידי ביטוי כרגישויות, "מחלות", תחושת חידלון והיעדר חיות, וכדומה.

כאשר אנו נותנים מענה שטחי לסימפטומים ולא לנסיבתיות השורשית והעמוקה, אנו לא יוצרים מזור ופתרון לדבר עצמו, אלא לתוצר המשני שלו.

נטייה זו נובעת פעמים רבות מהיעדר ערות והכרה בקשר והיחס הישיר בין רוח, נפש וגוף.

בהיעדר השינוי העמוק שמתבקש לבוא לכדי ביטוי, לרוב תיווצר "השתקה" זמנית של התסמינים.

כפי שאומר ד"ר בוטו בכתבה:
"תרופות לא מרפאות אף פעם... [האדם יהיה] תלוי בתרופות האלה כל החיים. אין ריפוי. יש טיפול אבל אין ריפוי."

אנו מהווים ייצוג אנושי של מהות קוסמית, נשמה, שהינה הוויה רחבה עד מאד, שדה תודעה רב ממדי ומרובה פני ביטוי.

כאשר נשמה מבקשת לתרגם עצמה לעולם ארץ, היא שולחת ייצוג אנרגטי המפלג עצמו דרך מערכים רבים ומורכבים עד לייצוג הפיסי והביולוגי שהינם הצלם והתבנית: גוף, נפש, בשר ודם.

זהו מערך אדיר ממדים המאפשר את חווית החיים הגשמיים שאנו הווים בתסריט חיינו.

הגענו לכאן לחקור, ללמוד, להתנסות, להרחיב את עצמנו כנשמה הנובעת מתוך היש והקיים ומבקשת להתרחב ולהתפתח תדיר.

לעיתים, כאשר שיעורי החיים אותם ביקשה הנשמה לפגוש ולחקור לא מתקיימים - תאותת הנשמה לייצוג האנושי במגוון דרכים להיכן היא מכוונת, מהו רצונה.

כשאנו לא קשובים או לא מזהים את ההכוונה הגבוהה יתכן שיתחילו להופיע "רמזים" בצורת סימפטומים ו"מחלות" למיניהן, המסבים את תשומת הלב של הייצוג האנושי באופן שלא ניתן יותר להתעלם ממנו.

ההכרה כי האדם הינו תרגום של רוח אל חומר, הינה מהותית עד מאד כאשר אנו חווים תסמינים נפשיים ופיסיים.

ראיית ההקשר הכולל בחיבור שאינו ניתן להפרדה של רוח, נפש וגוף, והכרה בהיותנו בעלי יכולות השפעה ובריאה מאד עוצמתיות, מאפשרת לנו ללמוד ליצור איזון של המערכות השונות שלנו, מהרמה האנרגטית ועד לרמה הפיזית, ובכך להשיב לעצמנו את הסינכרון וההרמוניה בין המערכות השונות, ולחוות שוב חיוניות ורווחה.

ככל שנכיר בכך, נזהה מה המקום המבקש מענה בפנימיותנו ומתוך כך נשפיע גם על ההיבטים הפיסיים שלנו.

להעמקה נוספת הנכם מוזמנים לפנות למדף נפש,גוף,צלם ותבנית שבאתר